Indijas kosmiskā zonde sasniegusi Mēnesi

Indijas kosmiskā zonde "Čandrajan 2" sasniegusi Mēnesi. Uz Zemes dabiskā pavadoņa virsmas tā nolaidīsies naktī no piektdienas uz sestdienu.

ASV televīzijas  kompānijas CNN interneta vietne informē, ka patlaban kosmiskais aparāts atrodas 100 kilometrus augstā orbītā un jau tuvākajā laikā sāksies izpētes aprāta nolaišanās manevrs. Indija ar šo misiju cenšas nostiprināt kosmiskās lielvalsts statusu un cer kļūt par ceturto valsti aiz Amerikas Savienotajām Valstīm, Ķīnas Tautas Republikas un bijušās Padomju Savienības, kurai izdevies nosēdināt kosmisko aparātu uz Zemes pavadoņa virsmas.

Misija ir īpaši nozīmīga, jo līdz šim tikai Ķīnas zinātnieki pētījuši Mēness neredzamo pusi. Mediji arī atgādina, ka raķete ar kosmisko zondi no kosmosa stacijas Indijas dienvidos startēja šā gada 22. jūlijā. Uz tā atrodas pašgājējs robots, ar kura palīdzību netālu no Mēness dienvidpola plānots apsekot iežus un meklēt ūdeni.  Tā pazīmes tika konstatētas pirmās Indijas Mēness kosmiskās misijas ietvaros 2008. un 2009. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti