Rīta Panorāma

Intervija ar Gintu Kaminski

Rīta Panorāma

Intervija ar Kalvi Bormani

Dānijas salās testē transporta dronus

Dānijas salās testē transporta dronus medicīnas vajadzībām

Dānijā testē iespēju izmantot transporta dronus, lai mazo salu iedzīvotājiem nevajadzētu vairākas stundas braukt uz slimnīcu vienkāršu procedūru, piemēram, asinsanalīžu, veikšanai. Droni pat varētu piegādāt medikamentus.

Transporta drons tiek testēts uz Ēres salas, kuras iedzīvotāji vajadzības gadījumā parasti dodas uz Odenses Universitātes slimnīcu.

“Lai tiktu līdz Odenses slimnīcai, vajadzīga visa diena,” norādīja Ēres salas iedzīvotājs Džons Andersens.

Patlaban no salas uz Odensi, tostarp izmantojot prāmi, asinsanalīzes nogādā ar auto. Tas ir vidēji 12 stundu ceļš, bet autonoms drons to varētu izdarīt 45 minūšu laikā, saka pētnieki.

“Reģioniem ir pamats centralizēties, tā tie iegūst vairāk naudas. Taču centralizācija negatīvi ietekmē tos, kuri dzīvo nomaļus, īpaši mūs uz salas,” skaidroja Ēres pašvaldības vadītājs Ole Petersens.

Vietējie cer, ka dažu gadu laikā transporta drona izmantošana būs ierasta Dānijas veselības aprūpes sistēmā.

“Man tas nozīmē daudz, jo esmu starp pacientiem, kam asinsanalīzes veic ik pēc divām nedēļām,” stāstīja Ēres salas iedzīvotāja Kirstena Tomasa.

Odenses Universitātes slimnīca ir lielākā Dānijas dienvidos, un aplēses liecina, ka, izmantojot šādus dronus visā valstī, būtu gan ieguvumi videi, gan tiktu ietaupīti 27 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti