Rīta Panorāma

Skype intervija ar Ievu Jaunzemi

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Renāru Sproģi

Bangkokā robotu kvartets cīņā pret vīrusu

Bangkokā roboti lielveikalā mēra temperatūru un palīdz dezinficēt rokas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Roku dezinficēšana un temperatūras mērīšana - šos higiēnas un drošības pasākumus kādā Bangkokas iepirkšanās centrā apmeklētājiem palīdz ievērot gaiteņos klejojošs robotu kvartets. Taizeme sākusi atvērt lielveikalus, kuru durvis bijušas slēgtas divus mēnešus.

Taizemei atvieglojot koronavīrusu ierobežojošos pasākumus, lielveikalā galvaspilsētā Bangkokā sācis strādāt robotu kvartets.

Viens no tiem - “PP” - uz sava ekrāna pārraida ziņojumus par nepieciešamību ievērot pasākumus veselības pasargāšanai. Otrs - “LISA” - palīdz apmeklētājiem orientēties veikalā, tostarp atrast, kur var dezinficēt rokas. Trešais - “ROC” - piedāvā noskenēt cilvēka ķermeņa temperatūru. Bet ceturtais - “K9” - klīst pa tirdzniecības centru ar roku dezinficēšanas līdzekļa pudeli uz muguras.

Robotu kvarteta loma ir pārliecināt veikala apmeklētājus, ka ar higiēnu viss ir kārtībā un šeit atkal ir droši.

“Tās ir jaunas inovācijas Taizemē. Domāju, ka cilvēki tās uztver pozitīvi. Veikala apmeklētāji uzskata, ka roboti ir draudzīgi un izpalīdzīgi. Tas ir kaut kas jauns, tas ir ''jaunais normālais'',” norādīja lielveikala “Central Pattana” vadītāja vietniece Vallaja Čirativata.

Plāni paredz – kad robotu kvartetu pilnībā integrēs, tie darbosies autonomi, izmantojot jaunās 5G tehnoloģijas, kas vadīs viņu ceļus iepirkšanās centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti