Rīta Panorāma

Nīderlandē notiek ikgadējā ziedu parāde

Rīta Panorāma

Laika ziņas

RSU tiek pie apjomīga Farmācijas studiju un pētniecības centra

Pētnieks: Jaunais RSU studiju centrs nodrošinās tiltu starp studentu un industriju

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) tikusi pie apjomīgākā un tehniski sarežģītākā studiju un pētniecības centra tās vēsturē. Nesen atklātais Farmācijas studiju un pētniecības centrs šobrīd pamazām tiek apdzīvots, tajā sākot darboties studentiem un zinātniekiem.

Pārdaugavā tapušā RSU Farmācijas studiju un pētniecības centra mērķis ir kļūt par modernu pasaules līmeņa zinātnes centru, kurā darbinieki un studenti koncentrēsies uz zināšanām un jaunām tehnoloģijām, palīdzot izstrādāt inovatīvus risinājumus un radīt jaunas zāļu formas. 

RSU Farmācijas fakultātes dekāne Dace Bandere norādīja, ka ēkā studentiem iespējams gan mācīties, gan arī nodarboties ar zinātni. "Mums ir arī daudzi pasniedzēji, zinātnieki, doktorantūras studenti, kas katrs strādā savā zinātnes virzienā un iesaistās," pastāstīja Bandere.

Universitātes darbinieki īpaši lepojas ar jauno Gatavo zāļu formu laboratoriju, kas veidota, ievērojot rūpnieciskās farmācijas nozares principus, tostarp izveidojot arī tīrtelpas. Laboratorijas izveidē kā konsultanti piesaistīti vietējās farmācijas nozares pārstāvji, kā arī eksperti no Igaunijas un Čehijas.

Šajā vietā  studentiem un topošajiem zinātniekiem būs iespējams apgūt pilnu zāļu veidošanas procesu un strādāt pie jaunām metodēm.

Laboratorijas pētniecisko projektu vadītājs Konstantīns Logviss pastāstīja: "Ideja ir nodrošināt tiltu, saikni starp studentu un industriju. Universitātē nodrošina, ka students, nonākot pie mūsu ražotājiem, saprot, kas ir tīrtelpas, kas ir kontrolēta vide, kā te jāstrādā un kā ir jānodrošina un jāievēro šie apstākļi. Farmācijas nozare ir stingri reglamentēta nozare. Faktiski daudzi procesi notiek pēc protokola."

Laboratorija aprīkota gan ar maisītājiem, gan tablešu un kapsulu izgatavošanas iekārtām. Principā viss ir līdzīgs tam, kā ražošana notiek farmācijas uzņēmumos.

Ēkas piecos virszemes un vienā pazemes stāvā savas jaunās mājvietas radušas Farmācijas ķīmijas, Farmakoloģijas un Lietišķās farmācijas katedras. Pētnieki un studenti šobrīd apgūst jaunās telpas un priecājas par iespējām, ko tās spēs piedāvāt. Ēka ir ne tikai vizuāli pievilcīga, bet arī bagāta ar modernām tehnoloģijām. 

RSU students Elvis Pumpurs norādīja, ka jaunais pētniecības centrs paver studentiem daudz plašākas iespējas iesaistīties pētniecībā: "Ēka ir plaša, laboratoriju ir daudz.

Fakultāte ir pretimnākoša, iesaistot studentus pētniecībā. Fakultātē darbojas studentu zinātnes pulciņš.

Arī tā ir opcija, studenti var vēl papildus iesaistīties fakultātes norisēs."

Ēkā izveidotas kopumā četras auditorijas, 11 mācību telpas, 10 studiju laboratorijas un septiņas pētniecības laboratorijas. Šī esot apjomīgākā un tehniski sarežģītākā ēka, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē. Ēkas būvdarbi tika uzsākti 2020. gadā. Projekta kopējās izmaksas ir 22 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti