Dienas ziņas

Slavenību basketbola mačā Liepājā savāc 20 000 eiro labdarībai

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Apbalvo jaunos programmētājus

Jauno programmētāju konkursā uzvar pasākuma ceļveža lietotne «SpotLoc»

Ražošanas kvalitātes kontroles sistēma, tiešsaistes zīmēšanas spēle, telpiskais kalkulators, apgaismojuma vadības sistēma, virtuālais pārtikas produktu pirkšanas asistents... Šie ir tikai daži no projektiem, ko aizvadītājā mācību gadā programmēšanas kursa ietvaros izstrādājuši Latvijas vidusskolnieki. Sestdien Rīgas Biznesa skolā tika apbalvoti labākie no tiem.    

Dziesmu svētki, hokejistu sagaidīšana, ielu basketbola sacensības, mūzikas festivāls... Neapjukt plašajā kultūras, sporta un izklaides pasākumu piedāvājumā, izvēlēties sev tīkamāko, noskaidrot, kad tas notiek un kā tur nokļūt var palīdzēt lietotne "SpotLoc", ko izstrādājuši trīs Latvijas vidusskolnieki.

Tieši viņu produktu žūrija atzina par labāko Rīgas Biznesa skolas rīkotajā programmēšanas konkursā vidusskolēniem.

"Tā ir mobilā aplikācija, kurā pieejami visi Latvijā notiekošie pasākumi. Gandrīz visi, drīzumā mēs plānojam papildināt, lai tur varētu atrast visus pasākumus, kas notiek Latvijā. Mūsu aplikācijā pieejams arī mākslīgais intelekts, kas ieteiks tieši jums piemērotākos pasākumus, kā arī izklaižu karte, kurā ērti var redzēt, kādi pasākumi notiek kurā pilsētā un cik tur notiek," stāstīja Rīgas Tehniskās koledžas students, "SpotLoc" projekta vadītājs Roberts Legzdiņš.

"SpotLoc" jau pieejams lietotājiem gan "Google Play" gan "Apple Play Store" veikalos.

"Šobrīd jau esam sasnieguši 1400  lietotājus, un atsauksmes ir ļoti labas," viņš piebilda.

Pagaidām "SpotLoc" tā izstrādātājiem vēl peļņu nenes, bet puiši ir noskaņoti to attīstīt un piedāvāt arī citu valstu tirgos. Arī konkursā iegūto naudas balvu viņi investēs savā produktā.

Kopumā konkursā piedalījās 20 komandas no dažādām skolām un dažādiem Latvijas novadiem. Jauniešu piedāvātie risinājumu pārsteiguši pat žūriju un organizatorus.

"Mēs varam redzēt, ka jau tik agrā vecumā jauniešiem ir ļoti oriģinālas idejas, kas jau šobrīd tiek īstenotas un ko potenciāli var mērogot tālāk," sacīja Rīgas Biznesa skolas projektu vadītāja Linda Sinka.

"Viņi ir spējīgi gan uzprogrammēt risinājumus, gan sadarboties ar citām klasēm un veicināt starpdisciplinaritāti un radīt idejas, kas jau ir ar uzņēmējdarbības potenciālu," norādīja Sinka.

Šis bija pirmais Rīgas Biznesa skolas rīkotais jauno programmētāju konkurss, bet, redzot dalībnieku atsaucību un projektu kvalitāti, skola apņēmusies tādus turpmāk rīkot ik gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti