Žolnerovičs, Girgensons un Višķers Kuldīgā sacentīsies par LČ medaļām pusmaratonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valērijs Žolnerovičs, Jānis Girgensons un Jānis Višķers - trīs ātrākie garo distanču skrējēji apstiprinājuši dalību Kuldīgas pusmaratonā, kur tiks sadalītas Latvijas čempionāta medaļas. Visas pazīmes liecina, ka varētu tikt labots arī pašreizējais trases rekords.

Valērijam Žolnerovičam pieder gan četrus gadus sens valsts rekords pusmaratonā (1:04:43), gan tajā pašā 2011.gadā sasniegtais Kuldīgas pusmaratona trases rekords (1:06:53). Pašreizējam Latvijas čempionam šogad vienīgais pusmaratons skriets Ventspilī (1:07:43). Latvijas labākais garo distanču skrējējs pirms pāris dienām atgriezies dzimtenē un ir gatavs cīņai par jaunu trases rekordu.

Viņam ceļu neplāno griezt Jānis Girgensons, kura personiskais rekords (1:05:11) ir tikai gadu vecs un par 101 sekundēm pārspēj Kuldīgas pusmaratona trases rekordu. Šogad Girgensons pusmaratona distanci skrējis četras reizes un labākais rezultāts sasniegts Rīgā (1:06:20), kas vēlreiz apliecina, ka Kuldīgas pusmaratona rīkotāji var būt satraukti par jaunu trases rekordu.  

Pamatotas pretenzijas uzvarai ir arī Jānim Višķeram, kurš aizvadītajās brīvdienās kļuva par Latvijas čempionu 5000 metros stadionā (14:41.26), sudrabu atstājot minētajam Girgensonam (14:46.03). Višķera labākais rezultāts pusmaratonā (1:06:56) nedaudz atpaliek no Kuldīgas trases rekorda, taču pēdējā laikā daudz strādāts treniņos. Šogad četros pusmaratonos labākais rezultāts (1:08:00) sasniegts Jelgavā, kur, protams, izcīnīta uzvara Zemgales lielākās pilsētas nakts pusmaratona 21,0975 kilometru distancē.

Nelielam ieskatam jāmin, ka Žolnerovičš treniņos nedēļā noskrien ap 200 kilometriem, Girgensons - 140 kilometrus, savukārt Višķers ap 100 kilometriem.

Kuldīgas pusmaratonā startēs arī abi pērnā gada uzvarētāji - Dmitrijs Serjogins un Anita Kažemāka.

Serjogins 8.augustā kļuva par Latvijas čempionu 3000 metru kavēkļu skrējienā (9:20.57) un būs viens no ātrākajiem arī Kuldīgas pusmaratonā. Savukārt Kažemāka būs viena no pretendentēm uzvarai Kuldīgā laikā, kad notiek intensīvs gatavošanās cikls rudens maratonam, kurā jāizpilda kvalifikācija Rio olimpiskajām spēlēm.

Viņas lielākā konkurente būs Ilona Marhele, kurai šogad ir vairāk uzvaru savstarpējās cīņās, taču piedzīvota neliela neveiksme pēdējā pusmaratonā - Liepājā. Lai arī abām dāmām neizdosies labot Kuldīgas pusmaratona patroneses Jeļenas Prokopčukas uzstādīto trases rekordu (1:12:52), cīņa par jauno Latvijas čempiones titulu solās būt itin spraiga.

Par Latvijas čempionāta medaļām sieviešu ieskaitē cīnīsies arī Jolanta Liepiņa un Kitija Valtere.

Kuldīgas pusmaratons ir viens no senākajiem pusmaratoniem Latvijā un šogad svin 10 gadu jubileju. Aizvadītajā desmitgadē ar vienu no sezonas karstākajiem pusmaratoniem vienmēr kopā bijuši uzticamākie garo distanču skrējēji - Ludmila Joce, Ivars Eglītis, Aigars Matisons, Alfonsas Kazlauskas, Andrijs Kosilo, Dainis Žuburs, Ilgvars Āboltiņš, Rolandas Kazlas, Viktors Safutins un Viktors Suborins.

Starp šim 10 skrējējiem īpaši izceļam ir Kuldīgas pusmaratona izveidotājs Ivars Eglītis, kurš bijis ne tikai veselības ministrs, bet arī kā īstens paraugs tautas sporta piedalījies sacensībās ārzemēs, kur pieteikšanās vien ir drosme un uzdrīkstēšanās. Viņš ir arī viens no idejas autoriem seriālam "Skrien Latvija", kura piektais posms sestdien, 8.augustā risināsies Kurzemes sirdī.

"Skrien Latvija" sezonas kopvērtējuma līderi šobrīd ir ātrākais kuldīdznieks Kristaps Bērziņš un visos četros līdzšinējos seriāla posmos uzvarējusī Ilona Marhele.

Protams, Kuldīgas pusmaratonā neiztrūks "Nike" aptuveni 10 kilometru garais skrējiens, kurā lielākā zvaigzne būs Karīna Helmane--Soročenkova. Nedēļu pirms starta Kuldīgā viņa tika pie divām zelta medaļām Latvijas vieglatlētikas čempionātā, izcīnot uzvaras 3000 un 5000 metru skrējienos stadionā, tādējādi papildinot šī gada čempiones titulus 10 un 50 kilometros šosejā.

Pusmaratona, "Nike", Tautas un Bērnu skrējienos pieteikušies vairāk nekā divi tūkstoši skrējēju, kuriem pēc skrējiena par dušām vairāk interesēs ātrāk nokļūt līdz Eiropā platākajam ūdenskritumam un veldzēties Ventas rumbas dabiskajā ūdens masāžā vai izpeldēties tuvējā Zilā karoga pludmalē.

Laika prognozes sola nedaudz vēsāku laiku pēc divām karstumā pagājušajām nedēļām un skriešana varētu būt daudz vieglāka, taču skrējējiem jāatceras par savu veselību un nepārvērtēt savus spēkus. Saulainā laikā jāģērbjas gaišās drēbēs un jālieto pietiekami daudz šķidruma. Ūdens nedrīkst būt pārāk auksts, lai organisms nepiedzīvotu šoka stāvokli karstā laikā.

Jau trešo gadu skriešanas trase palikusi nemainīga, par ko saņemtas daudzu skrējēju pozitīvās atsauksmes, un tieši Kuldīgā ne viens vien sasniedzis savus personiskos rekordus 21,0975 kilometru distancē, kura jāveic četros apļos gan pa asfaltu, gan vēsturisko UNESCO pilsētas bruģi.

Organizatoru piedāvātais jaunums ir skrējiena finiša līnija, kura atradīsies uz pilsētas estrādes skatuves.

Skrējēji, kuri Kuldīgā ieradīsies jau piektdienas vakarā, plkst.22.30 varēs pilsētas dārzā noskatīties dokumentālo filmu “Meklējot mūziķa likteni”, savukārt sestdienas vakarā pēc skrējiena tajā pašā laikā būs skatāma viena no jaunākajām latviešu kinolentēm ”Džimlai Rūdi Rallallā”. Viesmīlīgie sacensību organizatori ir pat gatavi ciemiņus izguldīt vieglatlētikas manēžā, ja līdzi paņemts savs matracis un spilvens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti