Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VRS Aviācijas pārvaldei – 10

Ledus uzliešana Svitenē – dārga un sarežģīta

Rundāles novada Svitenē nesokas ar ledus uzliešanu hokejam

Pagājušajā gadā Rundāles novada vadība sviteniekiem solīja, ka modernajā sporta laukumā, kura izveidi finansējusi gan Eiropas Savienība (ES), gan novada nodokļu maksātāji, nodarboties ar daudzveidīgām sporta aktivitātēm varēs gan vasarā, gan ziemā. Taču uzliet slidošanai derīgu ledu joprojām nav izdevies. Iemesls esot speciālais segums. Vaiņodnieku pieredze gan liecina, ka izdarīt to var, tikai tas ir dārgi un laikietilpīgi.

Pagājušajā vasarā mazākajā Rundāles novada pagastā Svitenē tika uzbūvēta daudzfunkcionālā sporta arēna. Ziemas prieku cienītāji jau tolaik iztēlojās kā spēlēs hokeju, un solīja brālīgi sadalīt laiku ar vienkārši slidot gribētājiem. Tomēr jaunajā sporta būvē izdevies noorganizēt tikai vasaras pasākumus.

“Tā kā šeit bija problēmas, kad sākās lielais sals ar ledu, tad hokeja turnīri tika novadīti uz dīķiem (..) Vasarā bija kārtībā. Vietējie iedzīvotāji nāk bumbas spēlēt vakaros,” sacīja Rundāles novada Sporta nodaļas vadītāja Ieva Kirkila.

Iestājoties aukstajam laikam, svitenieki mēģinājuši uzliet ledu, tomēr ūdens spītīgi no laukuma tecējis nost, un ledus kārta neveidojusies.

Uzņēmuma “Buildimpeks” vadītājs gan noliedz, ka pie tā vainojami būvnieki. “Tur ir viena nianse, jo tas segums ir ūdenscaurlaidīgs. Lai vasarā neveidotos peļķes, tika izmantots  gan ūdenscaurlaidīgs asfalts, gan gumija. Tas nav parasts asfaltbetons, bet porasfalts. Projekts nebija dīvains. Pasūtītāji ir dažādi, un prasības ir dažādas,” norādīja SIA “Buildimpeks” valdes loceklis Edijs Ekmanis.

Rundāles novada izpilddirektors Aigars Sietiņš piezīmē, ka nav varējuši iedomāties, ka šis zemes slānis zem seguma arī ziemā turpinās vadīt projām ūdeni.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Vides un būvzinātņu fakultātes vadošais pētnieks telefonsarunā skaidro, ka šis, visticamāk, esot gadījums, kad divus zaķus ar vienu šāvienu nebūs izdevies nošaut. “Var būt, ka iespējams uzlikt kādu divu milimetru plēvi, bet tas būs dikti dārgs pasākums. Uz to uzlej ūdeni, un, kad piesalst, uzaudzē līdz vajadzīgam biezumam,” sacīja LLU Vides un būvzinātņu fakultātes vadošais pētnieks Guntis Andersons.

Svitenieki tā arī darījuši, tomēr ledus joprojām ir nelīdzens. Pašvaldībā aplēsts, ka ledus uzliešanai uz 15 metrus platā un 30 metrus garā laukuma jau iztērēti ap 280 eiro, un būšot nepieciešami vēl ap 100 eiro. Vaiņodē, kur identiska sporta arēna uzbūvēta pirms vairākiem gadiem, gan esot iemanījušies ar ledu pārklāt arī ūdenscaurlaidīgo segumu. Tam gan esot nepieciešamas 12 stundas darba pie vismaz -5 grādu temperatūras. Turklāt ūdens nevis jālej, bet jāsmidzina. Sporta arēnas izbūve Svitenē izmaksājusi vairāk nekā 126 000 eiro, no kuriem pašvaldības finansējums ir gandrīz 82 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt