Rugāju novadā notiks bezceļu 4x4 sacensības

Ziemeļlatgale šajās brīvdienās gatavojas sagaidīt krietnu bezceļu transportlīdzekļu skaitu, tā kā Rugāju novadā esošajā Medņu trasē jau 13 gadu pēc kārtas tiks aizvadīts viens no „TROPHY LATVIA” kausa izcīņas posmiem. 

Ik gadu bezceļu sacensības Rugājos pulcina ne vien vairākus desmitus amatieru un profesionālo braucēju no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, bet arī vismaz tūkstoti lielu līdzjutēju pulku.  

“Pāri upei, tad uz mežu, te atpakaļ, tur pāri kokiem un aiziet atkal mežā. Trīs četri kilometri viens aplis,” turpat vai 10 hektāru platībā speciāli bezceļu sacensībām ierīkoto trasi, kur spēkiem mērosies vairāk nekā 60 kvadriciklisti un gandrīz 20 bezceļiem piemērotas automašīnas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, izrāda vietējais uzņēmējs un trases īpašnieks, sporta kluba “Rugāji” pārstāvis Jānis Auziņš.

“Vajag, lai pa dubļiem var braukt, lai var braukt un vien drusciņ pievinčoties,” saka Auziņš.

 Arī pats Jānis Auziņš ir aktīvs bezceļu sacensību dalībnieks un jau trīspadsmito gadu ir arī šādu sacensību organizētājs. Paša tīrumos Rugāju novada Medņos ierīkotajās nu jau divās dažādās trasēs ik gadu notiek arī kāds no „TROPHY LATVIA” kausa izcīņas posmiem.

“Jau 20 gadi būs kā braucu sacensībās. Citur organizēja, un, ja man ir iespēja un zeme, tad es arī sāku organizēt, un tā tas aizgāja,” stāsta Jānis Auziņš. “Trophy reidā, ja kāds nezina, brauc pa dubļiem ar visiem transportlīdzekļiem, kam ir 4x4, kvadricikli, mašīnas. Kam ir transportlīdzeklis un kas grib iesākt braukt, tas var braukt. Kurš vairāk apļu nobrauc,” saka Auziņš.

Viņš skaidro, ka pēc sacensībām izdangātās vietas tiek nolīdzinātas un ik gadu trase jāierīko no jauna, “vai nu jānorok, vai nu jāpieved”. “Tur, kur ir pārāk sauss, jāparok, lai ir dziļāks, bet tur, kur ir pārāk dziļš, tur jāatved grants vai akmeņi, lai ir pamats.”

Šogad no kopumā pieciem Latvijas bezceļu sacensību posmiem divi notiek tieši Rugājos. “Pirmajā dienā ir kvadras, sportisti un hobiji, bet otrā dienā ir automašīnas, un otrā dienā brauc arī dāmas,” stāsta Jānis Auziņš.

Viena no līdzjutējiem iecienītākajām aktivitātēm sacensībās ir īpašais dubļu skrējiens, kad dalībnieki skrien pa trasi, kas pirms tam izbraukta ar transportlīdzekļiem. Ik gadu dubļu skrējiens pulcē turpat vai 100 skriet gribētājus.

Par savdabīgu bezceļu festivālu Rugājos notiekošās ikgadējās sacensības dēvē Valdis, kurš pats šāda veida braucienos startējis vairākkārt, un šogad pasākumā piedalīsies kā tiesnesis: “Rugāju trase man personīgi visvairāk patīk, tā ir interesanta trase, kur ar katru nākošo apli atklāj kaut ko jaunu.”

Uzrunātie rugājieši ikgadējās te notiekošās bezceļu sacensības vērtē pozitīvi. Tas esot lielākais šāda veida pasākums šajā pusē.

Bezceļu “Trophy Latvia” apļveida sacensību 3.posma kausa izcīņa pilnpiedziņas kvadricikliem un 4x4 automašīnām Rugāju novada Medņu trasē 25.jūnijā sāksies jau vienpadsmitos rītā un turpināsies līdz svētdienas pēcpusdienai. Bet jau augustā te gaidāms vēl viens bezceļu sacensību posms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti