Rīgas rogainings pulcē nebijušu sacensību dalībnieku skaitu

Sestdien, 29.novembrī aizvadīts Rīgas rogainings - līdz šim lielākās rogaininga sacensības Latvijā. Orientēšanās sacensībās, kas norisinājās pirmo reizi, piedalījās vairāk kā 750 dalībnieki no piecām valstīm. Uzvaru sešu stundu sacensībās izcīnīja komanda “Geniaalne Superkonn” no Igaunijas, portālu lsm.lv informēja sacensību organizatori.

Kopumā divu, četru un sešu stundu distancē uz starta stājās vairāk kā 750 dalībnieki, kas ir Latvijā notikušo rogaininga sacensību dalībnieku rekords. Piedalījās gan kolēģu un draugu komandas, gan arī vairāk kā 50 ģimeņu komandas – vecāki ar maziem bērniem.

Pirmo reizi rogainings, kas lielākoties notiek no pilsētām attālās vietās, Latvijā tika rīkots pilsētas teritorijā. 

Divu stundu distancē laurus plūca vīriešu komanda “Perimetrs”, kam sekoja divas ģimeņu grupas komandas – “Potsataja” no Igaunijas un “Stiprais Tamužu tandēms” no Latvijas. Četrās stundās labākā komanda vīriešu grupā bija “Grundzāles dāmu klubiņš”, jauktajā grupā uzvarēja komanda “B3”, sieviešu grupā visvairāk punktu ieguva “Ekovietes”, bet ģimeņu klasē laurus plūca tēva un dēla komanda ar nosaukumu “Sivēns un kuilis”.

Sešu stundu distancē divas no komandām spēja savākt maksimālo punktu skaitu.

Viena no komandām bija spēcīgā sieviešu komanda no Igaunijas “Geniaalne Superkonn”, kas attiecīgi uzvaras laurus plūca arī starp visām sieviešu komandām. Labākā vīriešu komanda, kas arī spēja kontrollaikā apmeklēt visus distancē izvietotos punktus un triumfēja starp vīriešu komandām, bija komanda “Gandrs”, bet starp jaukto dzimumu komandām stiprākā bija komanda “ISOSTAR”. Sešu stundu ģimeņu komandu konkurencē uzvarēja “Blomes trio”, kur startēja tēvs ar diviem dēliem.

Sacensības bija iespēja ikvienam pamēģināt šo sporta veidu  tiem, kas vēl nav piedalījušies rogainingā. Veiksmīgai distances veikšanai bija nepieciešama spēja orientēties pēc kartes, stratēģiski izplānot maršrutu, kā arī spēja fiziski pieveikt distanci.

Rīgas rogainings ir orientēšanās sporta komandu sacensības, kur komandas no 2-5 cilvēkiem pārvietojas mežā un pa pilsētas ielām, lai noteiktā laika periodā brīvi izvēlētā secībā apmeklētu apvidū izvietotus kontrolpunktus, kuriem piešķirtas noteiktas vērtības, cenšoties savākt pēc iespējas vairāk punktu. 

Rogainings ir arvien lielāku popularitāti gūstošs orientēšanās sporta veids, un 2017.gadā Latvijā tiks rīkots 15.Pasaules čempionāts rogainingā.

Sacensības piedāvāja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar "xRace", Latvijas Orientēšanās federāciju un "O!Latvija".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti