Prokopčuka: Manas galvenās konkurentes nezin, kas ir ziema

Latvijas visu laiku izcilākā maratoniste portālam lsm.lv stāsta par gatavošanos sacensībām.

Pirms rudens maratona Prokopčuka izmanto iespēju trenēties augskalnē. Intervijas pirmajā daļā maratoniste stāstīja par kalnaino un tiltiem bagāto Ņujorkas maratonu, kuram nepieciešama īpaša sagatavošanās. Šveices pilsēta Sanktmorica, kura atrodas 1800 metrus virs jūras līmeņa, ir skrējējas iecienīta treniņnometnes vieta.

Kā pēc Ņujorkas maratona Latvijas Radio paskaidroja sportistes treneris Aleksandrs Prokopčuks, tad trenēšanās augstkalnē ļauj rezultātu uzlabot par divām līdz četrām minūtēm.

Skrējēja ziemas periodu no decembra līdz martam pavada Portugālē, lai varētu startēt izvēlētajā pirmajā sezonas maratonā. Prokopčuka intervijā atzīst, ka konkurentes var skriet piemērotos apstākļos visa gada garumā, tāpēc viņai zināmu laiku nepieciešams trenēties ārpus Latvijas.

Trenējoties ziemas aukstumā, nedrīkst runāt par augstiem mērķiem sacensībām. Ja vēlas labu rezultātu, tad jātrenējas siltumā un īsajā skriešanas formā.

9. martā Prokopčuka izcīnīja otro vietu Nagojas maratonā, kas bija uzreiz pēc Portugāles treniņnometnes. Šobrīd skrējējai ir vieglāks pēcmaratona atslodzes režīms ar vienu treniņu dienā. Taču jau 18. maijā Jeļena Prokopčuka skries pusmaratona distanci "Nordea Rīgas maratonā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti