Notiek pirmais Latvijas čempionāts jauktajā sprinta orientēšanās stafetē

21.jūnijs ieies Latvijas orientēšanās vēsturē kā diena, kad Latvijas čempionātu programmā tiek ieviesta jauna disciplīna - jauktā sprinta stafete. Sacensības notiek Ikšķilē.

Jauktā sprinta stafete ir jauna orientēšanās disciplīna, kas šogad pirmo reizi ir iekļauta Pasaules čempionāta programmā. Sekojot pasaules tendencēm, Latvijas orientēšanās federācija un orientēšanās klubs “Ogre” sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību 21.jūnijā rīko pirmo Latvijas čempionātu jauktajā sprinta stafetē, kurā pirmos divus etapus veic vīrieši, bet pēdējo - sieviete.

Sprinta distance, kas parasti tiek rīkota pilsētās un parkos, pietuvina orientēšanos sportu cilvēkiem, kas ar to nav pazīstami, un tiek plānots, ka jauktās stafetes ieviešana palīdzēs veicināt orientēšanās atpazīstamību, jo tas ir dinamisks, pārskatāms un saprotams orientēšanās sacensību formāts.

OK “Ogre” rīkotajām sacensībām sešās vecuma grupās ir pieteikušās 65 komandas, tātad, aptuveni 200 cilvēki Ikšķiles ielās cīnās par Latvijas čempionāta medaļām.

Spēcīgākajā "SV21" grupā pieteikušās ir 18 komandas un, lai gan grūti prognozēt, kā individuāli spēcīgie sportisti startēs komandā, par galvenajiem favorītiem uzskatāmas divas komandas: “Azimuts OK - SmBJSS” ar Artjomu Rekuņenko, Artūru Pauliņu un Vestu Ambrazaiti sastāvā un “Ozons” trio Dāvis Dišlers, Anatolijs Tarasovs un Līga Ārniece, bet vairākas komandas var pacīnīties par kādu no medaļām.

Sagaidāma interesanta sacensība gan sportistiem, gan skatītājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti