Nedēļa tautas sportā ar rogaininga ienākšanu galvaspilsētā

Novembris noslēdzas ar mākoņu izklīšanu un sniega pūtēju darbināšanu. Kamēr daļa izvērtē savu slēpju tehnisko stāvokli, citiem šajā nedēļā atliek turpināt doties mežā un meklēt kontrolpunktus.

Patriotiskās nedēļas atstrādājamā sestdiena daudziem bija grūta pēc sekošanas līdzi notikumiem Katarā, kur risinājās pasaules čempionāts 100 kilometru skriešanā. Ogrēnietis Valdis Ņilovs noskrēja visiem pa priekšu pirmajā piecu kilometru aplī, lai pēc tam samērā strauji atkristu uz skrējēju pirmā simta beigām, tamdēļ mierinājumam der finišā (8:25:58) sasniegtā 65.vieta. Jāpiezīmē, ka šajā sezonā, izcīnot Latvijas čempiona titulu, tika sasniegts labāks rezultāts(8:04:01).

No 223 dalībniekiem savās pirmajās 100 kilometru sacensībās 85.vietu izcīnīja valmierietis Edgars Rencis (9:22:32), kurš sacensības iesāka prātīgi aiz pieredzējušā Andra Dudeļa muguras, kas pēc ceturtdaļdistances izstājās un turpināja koordinēt Latvijas izlases darbību. Par pasaules čempionu kļuva ASV pārstāvis Makss Kings (6:27:43), kurš laboja Ziemeļamerikas rekordu.

Sacensībās piedalījās arī Latvijas skrējējiem pazīstami lietuvieši - Aleksandrs Sorokins (7:30:26), kurš jūlijā uzvarēja Višķos, finišēja 33.vietā, savukārt Vaidas Žlabis (8:08:51), kurš uzvarēja Latvijas čempionātā 50 kilometros un "Cēsis Eco Trail", finišēja 58.vietā. Abas Latvijas dāmas Katars galavaspilsētā Dohā izstājās no sacensībām, nesasniegušas finišu. 

2015.gadā 28.pasaules čempionāts 100 kilometru skriešanā notiks 12.septembrī Nīderlandes līdzenajā Vinshotenas trasē, kur vairāki Latvijas skrējēji sasnieguši savus labākos rezultātus.

23.novembrī notika telpu orientēšanās sacensības, kurās par absolūtajiem uzvarētājiem kļuva Rīgas Tehniskās universitātes pārstāve Zane Čamane un Sergejs Rjabiškins no Igaunijas. Dažādās vecumgrupās labākie bija gan orientēšanās klubu, gan skolu pārstāvji.

Grīziņkalnā notikušajā "LSC veselības skrējiena 8.kārtā" 15 kilometru distancē uzvarēja Mihails Seļivanovs (57:15), savukārt 10 kilometros labākie bija Deniss Gorba (38:32) un Inta Cīmure (51:11). Ināra Lūse (19:05) uzvarēja piecu kilometru skrējienā, pārspējot visus startējušos vīriešus.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Siguldā tika atvērta pirmā distanču slēpošanas trase, kura darbojas arī šajā nedēļā. Otrdienās un ceturtdienās trase darbojas līdz 21:00, pārējās dienās līdz 19:00, piektdien, 28.novembrī, tā darbosies līdz 20:00. Siguldiešiem trase izmantojama bez maksas, tāpēc ir patīkami redzēt, ka sporta nodarbības tajā aizvada pat veselas klases.

 

Šajā nedēļā tika saņemtas ziņas, ka atvērtas arī citas distanču slēpošanas trases Vidzemē. Kā piemēru var minēt Madonu, kur Smeceres sila biatlona bāzē leģendārais Oļegs Maļuhins uzsācis trenēt jauno paaudzi. Pārdaugavas iedzīvotāji sniega pūtējus Uzvaras parkā pamanīja ceturtdienas vakarā, taču piektdienas rītā sapūsta plāna kārta trases pagriezienā pie slēpju nomas punkta un nav precīzi zināms, kad rīdziniekiem būs pieejami slēpošanas prieki.

Kalnu slēpošanas un sniega dēļu cienītājiem priecīgas ziņas sagādājis Žagarkalns Cēsu pusē un sola savu darbību sākt sestdien.


Ja kādu nomierina skatīšanās uz sniedziņu, tad Ozolkalna tiešsaistes kamerā var vērot, kā birst baltas pūkas un ticēt solītajam, ka svētdien sniega būs pietiekami, lai atklātu sezonu arī šajās nogāzēs. Arī Reiņa trase Krimuldā gatavojas svētdien uzņemt pirmos slēpotgribētājus un izskatās, ka slēpošanas sezonas atklāšana daudziem sakritīs ar sekošanu līdzi Andreja Rastorgujeva pirmajiem startiem pasaules biatlona arēnā

Piektdien visas dienas garumā (10:00-15:00) Rīgas Rātsnamā notiek velobraukšanai veltīta konference, kas veltīta ne tikai galvaspilsētas riteņbraucējiem un infrastruktūras jautājumiem. Pasākuma tēma ir "Kultūra" un ierasties var jebkurš interesents. 28.novembris būs velonotikumiem bagāts, jo plkst.18 pie Brīvības pieminekļa pulcēsies "Novembra kritiskā masa" dalībnieki, lai izbrauktu goda apli pa Rīgas ielām un atgādinātu par riteņbraucējiem arī rudens mēnešos. PLkst.22 pie Dailes teātra sabrauks "Nightride Rīga Z9 nakts velobrauciena" cienītāji, lai dotos Rīgas apkaimju apciemošanas braucienā.

 

 

 

 

 

 

Sestdien uz koptreniņiem aicina velosipēdu tirgotāji "Hawaii Ewpress" un "Gandrs". Starpsezona ir piemērotākais laiks, lai veiktu apjoma treniņus, vairotu savu izturību un panākt vēlamo pulsu. Koptreniņi un ziemas izbraucieni tam ir lieliski piemēroti, atliek izvēlēties Biķernieku vai Kalnciema ielu un ierasties plkst.10, lai sastaptu līdzīgi domājošos.

Orientieristiem nedēļas nogalē būs iespēja "Ziemas magnēts" meklēt kontrolpunktus Vārnukrogā un Vecāķos. Taču nedēļas lielākais notikums būs Rīgas rogainings, kuram dienu pirms starta pieteikušās vairāk kā 300 komandas. Sestdien plkst.12 pie tirdzniecības parka "Alfa" Šmerļa un Biķernieku mežu tuvumā tiks dots starts divu, četru un sešu stundu sacensībām, kurās komandām būs jāatrod pēc iespējas vairāk kontrolpunktu ar lielāku uzrādīto vērtību. 

Rogainingam sperot kāju pilsētā, aizvien vairāk interesentu uzzina par pēdējā laikā popularitāti gūstošo komandu orientēšanās sporta veidu. 

Videoieskats vēl šajā mēnesī aizvadītajā Vaidavas rogainingā

Skrējēji šajā nedēļas nogalē tveras rietumu piekrastē, kur siltāks, un noslēgs Ventspilī bāzētā "Maratona kluba" sezonu 10 kilometru skrējienā. Tā kā apļa garums būs 2,5 kilometri, tad iespējams būs skriet arī vienu, divus un trīs apļus. Pulcēšanās pie Ventspils olimpiskā centra sestdien, 29.novembrī, plkst.13:00.

Maratona distances cienītāji skries 42,195 kilometrus Itālijas pilsētā Florencē. Vēl garāku distanču cienītāji sanāks Cēsīs, lai atskatītos uz pašu sastrādātajiem varoņdarbiem Monblāna pakājē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti