Tautas sports

Amatieru sports - Kopā jautrāk

Tautas sports

Sports un veslība. Cik bīstams var būt hokejs.

Sports un Veselība. Amatieru sports

Latvijas čempions pusmaratonā Višķers sniedz padomus sportotājiem

Vēlme amatieru sportā sasniegt rezultātu reizēm ir lielāka par ķermeņa iespējām, gluži tāpat kā lielajā profesionālajā sportā. Sporta kluba "Tērauds" treneris Jānis Višķers un "RA veselības centrs" vadītājs Raivis Aršauskis LTV raidījumam "Sporta studija" sniedza padomus, kā samērot savas fiziskās spējas ar iecerētajiem mērķiem sportā.

Zaudētas derības novedušas līdz sportošanai Edgaru un Jūliju Zagorskus. Edgars kā resns pīpmanis pirms trim gadiem sācis sportot, lai varētu noskriet 10 kilometrus, un tagad trenējas Latvijas čempiona pusmaratonā Jāņa Višķera vadībā.

Nevar aizliegt cilvēkam to, no kā tiek gūta bauda, norāda fizioterapeits Raivis Aršauskis. Taču ir svarīgi nodarboties ar sportu tā, lai patīkamā nodarbe nesagādā veselības problēmas un sāpes. Tad varēs nodarboties ar jebkuru sporta veidu - spēlēt hokeju, futbolu vai skriet, uzskata treneris Jānis Višķers.

Viens no veselības apdraudējumiem ir ķermeņa liekais svars, kas rada papildu slodzi organismam. Tikmēr Raivis norāda, ka, lai veiktu 12 stundu sēdošu darbu, arī ir nepieciešami sava veida treniņi, jo organismam nav viegli izturēt ilgstošu vienveidīgu slodzi uz atsevišķām muskuļu grupām.

Jāpievērš uzmanība arī traumām un periodam pēc to sadziedēšanas, kad pienācis laiks atgriezties treniņu apritē. Amatieru sportā jādomā gan par dažādu muskuļu attīstību, gan vispārējās fisziskās sagatavotības vingrinājumiem, gan izturības trenēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti