Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latvijas čempionāts ūdenstūrismā «Amata 52»

Latvijas čempionāts ūdenstūrismā «Amata 52» pulcē laivošanas entuziastus

Par pēdējo dienu mainīgajiem laikapstākļiem un lietavām priecīgi Latvijas ūdenssporta entuziasti, jo sestdien un svētdien Latvijas populārākajā krāčupē Amatā norisinās Latvijas čempionāts ūdenstūrismā “Amata 52”. Aptuveni 100 laivotāju no visas Latvijas sacenšas atkarībā no peldlīdzekļiem un tiek vērtēti vairāk nekā 10 klasēs.

Nedēļas sakumā Amatā ūdens līmenis bija ap metru, un sacensību organizatori salīdzinoši zemā ūdens līmeņa dēļ apsvēra pat iespēju šo čempionāta posmu pārcelt uz nākamo nedēļu, bet nu upē ūdens sasniedzis 125 cm atzīmi, kas ir pietiekoši augsts līmenis.

Sacensību dalībnieks Kaspars  Konsēvičs zina teikt, ka ir bijuši arī 190 centimetri un straume daudz lielāka. Taču viss ir atkarīgs no pieredzes, un ļoti pieredzējušu braucēju šeit netrūkst. Savukārt laivotājs Valdis Uburģis pastāstīja, ka upe mainās katru gadu. Laivas arī mainās, protams. Kad nebija polietilēna laivu, tad visas laivas bija vai nu "gumijnieces", vai karkasa smailītes, vai paštaisītas. 

Katram dalībniekam jāstartē gan nobraucienā pa upi, gan slalomā, kur meistarība jārāda, izbraucot caur upē kārtajiem vārtiem pēc iespējas precīzāk. Uburģis laivošanas sacensībās piedalās jau vairāk nekā 30 gadu un šogad Amatas upē dodas gan ar kajaku, gan katamarānu. Ar kajaku grūtākais uzdevums būšot atmuguriskie 15.vārti, kas kārti pār upi. Uz tiem līdzīgi raugās arī pārējie sacensību dalībnieki.

Šis Zvārtes krāces posms upē ir laivotāju iecienīts jau 52 gadus. Agrāk Amatā un citās Latvijas krāčupēs notiekošie braucieni bija kā treniņš lielajam Padomju Savienības sacensībām, bet nu tie vairumam dalībnieku ir vienkārši hobijs.

Pirmā Latvijas čempionāta ūdenstūrismā Amatas posma organizators Jānis Olders gremdējās atmiņās un sacīja, ka bēdīgs skats ir šodien, jo senāk pulcējās līdz 69 tūkstošiem skatītāju un dalībnieku bija pāri pusotram tūkstotim.

Sacensības turpinājumā svētdien Amatas upē sacentīsies komandas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti