Labdarības skrējienā «Nike Riga Run» trešo reizi uzvar Jurkevičs

Nedēļas nogalē, 13.un 14.septembrī Mežaparkā pulcējās ap 8500 sporta un labdarības pasākuma "Nike Riga Run" dalībnieki. Sestdien notika bērnu un 10 kilometru nakts skrituļsslidojumi, savukārt svētdien starti tika doti piecu un 10 kilometru skriešanas disciplīnām, kurās piedalījās arī nūjotāji. Pasākums noslēdzās ar komandu stafešu (4 x 2,5 km) un skolu stafešu sacensībām, informēja organizatori.

14.septembrī Lielajā Mežaparka estrādē rosība sākās ar bērnu skrējieniem. Jaunākos dalībniekus finišā sagaidīja dažādi pasaku varoņi un par paveikto dalībnieki saņēma kārumu maisiņus, kā arī piemiņas medaļas. Bērnu izklaides ar to nebeidzās, jo pēc sportošanas ir kārtīgi jāatpūšas, tāpēc, kamēr startēja tēti un mammas pieaugušo disciplīnās, bērni varēja piedalīties dažādās atrakcijās.

Pēc bērnu skrējieniem tika dots starts piecu kilometru skrējienam, kurā startēja arī nūjotāji. Jaunās distances garums sasaucās ar pasākuma piecu gadu jubileju. Šajā distancē sieviešu konkurencē visātrākā bija pieredzējusī Ināra Lūse (0:19:36). Savukārt otro un trešo vietu sadalīja Diāna Jakubjaņeca (0:19:42) un Sintija Kaufelde (0:20:03). Vīriešu konkurencē uzvarēja Alberts Blajs (0:16:36), kam sekoja Juris Zilvers (0:16:52) un Jevgēnijs Turkins (0:16:54).

Pirms pamatdistances starta gājienā devās "Mazās sirsniņas" - bērni ar kustību traucējumiem, kuru rehabilitācijai katrs skrējiena dalībnieks netieši ziedo piecus eiro.

10 kilometru skrējienā no sievietēm visātrākās bija Anita Kažemāka (0:36:19), Karīna Helmane (0:39:14) un Līga Jansone (0:40:03). Uzvarētājs vīriešu konkurencē trešo gadu ir Dmitrijs Jurkevičs (0:31:21), kurš aiz sevis atstāja duetu Reini Hartmani (0:31:47) un Rolandu Kaimiņu (0:31:47).

Stafešu komandu sacensībās labākās trīs komandas bija "Nike/Sportland" (0:30:03), "Isostar Latvija" (0:30:23) un SK "Tērauds" (0:30:29). Skolu stafešu konkurencē labākās četrās nominācijās - ātrākā, radošākā, atraktīvākā un sportiskākā skolu komanda.  Ātrākā komanda 7.-9.klašu grupā bija "Laimes Hormoni" no Aizputes, bet 10.-12.klašu grupā "Rikšotāji Iecavā". Abas komandas savu klasi vedīs jūras ceļojumā uz Stokholmu. Pārējās kategorijās līdere bija Jelgavas Valsts ģimnāzija, kuras komanda "Aļņi" tika atzīta par radošāko; "Tu tikai skudru nesamin" ieguva atraktīvākās komandas titulu, un arī abās klašu grupās Jelgavas Valsts ģimnāzija triumfēja nominācijā "Sportiskākā komanda". 

Piecu gadu laikā sporta un labdarības pasākums izaudzis par Baltijā lielāko, informēja sacensību rīkotāji. Pēc provizoriskajām aplēsēm, pirms šī gada pasākuma pēdējā brīža dalības maksu apkopošanas šo piecu gadu laikā ziedotā summa "Mazajām sirsniņām" sasniegs aptuveni 110 000 eiro. Ar katru gadu dalībnieku kļūst arvien vairāk. Salīdzinot ar pirmo gadu, kad notika pasākums, šogad dalībnieku skaits ir palielinājies četras reizes - apliecinājums tam, ka kļūst vairāk ne tikai aktīva dzīvesveida cienītāju, bet arī to, kas vēlas palīdzēt un ziedot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti