Kristaps Bērziņš un Ilona Marhele triumfē Šlokenbekas «Stirnu bukā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kuldīdznieks Kristaps Bērziņš un alūksniete Ilona Marhele ar pārliecinošām uzvarām noslēdza taku skriešanas seriāla "Stirnu buks" sezonu Šlokenbekas apkārtnes mežos. Bērziņam ar trim uzvarām pietika, lai uzvarētu arī sezonas kopvērtējumā, kur sieviešu konkurencē pirmo vietu jau priekšlaicīgi bija nodrošinājusi liepājniece Irina Štūla-Pankoka.

Tukuma apkārtnes meža takās un pakalnos izveidotajās trasēs 22.augustā devās 1203 dalībnieki. Garākajā 29,5 kilometru distancē Kristaps Bērziņš pavadīja divas stundas, vienu minūti un 24 sekundes, tuvāko sekotāju jēkabpilieti Anatoliju Macuku (2:06:02) pārspējot par nepilnām piecām minūtēm. Trešais finišu Šlokenbekas muižā sasniedza ogrēnietis Kristaps Kaimiņš (2:09:25).

Arī sieviešu konkurencē bija vērojams izteikts pārsvars, jo Tukumā bija ieradusies Ilona Marhele, kura vēl tikai pirms nedēļas Kuldīgā tika kronēta par Latvijas čempioni pusmaratonā.

Viņa Āža kalna Lūša distanci noskrēja divās stundās, 27 minūtēs un vienā sekundē, otrajā vietā atstājot ventspilnieci Lauru Čakli (2:40:58). Savukārt trešajā vietā finišēja sezonas kopvērtējuma līdere Irina Štūla-Pankoka (2:44:00).

Stirnu buka 19,6 kilometru distancē vēl izteiktāk dominēja orientieristi - vīru konkurencē pirmās trīs vietas sadalīja Dāvis Dišlers (1:16:47) no Babītes, Andris Jubelis (1:20:46) no Madonas un Jānis Kūms (1:21:31) no Rīgas. Rezultāti parāda, ka arī šajā distancē cīņa par pirmo vietu izpalika. Pārliecinoši pirmā bija arī Klinta Lauska (1:39:25) dāmu vērtējumā, taču uz goda pjedestāla vietas izcīnīja arī Iveta Pūpola (1:43:40) un Dace Banga (1:44:43).

Masveidīgajā 9,2 kilometru Zaķa distancē piedalījās gandrīz pustūkstotis meža taku skriešanas cienītāju.

Ātrākie bija Jānis Gailis (34:02) no Ogresgala, jaunais un nepiekāpīgais Artūrs-Niklāvs Medveds (34:09) no Aizputes, kā arī Daniels Kārkliņš (36:12) no Siguldas. Trīs ātrākās daiļā dzimuma pārstāves Zaķa distancē bija Ināra Lūse (40:42) no Carnikavas, Anastasija Vidončikova (42:19) no Jelgavas un Iveta Caune (43:52) no Ikšķiles.

Divās "Susurs" distancēs sacentās ap 250 bērnu, savukārt abu garāko distanču skrējēji pārbaudīja savas spējas Kalna karaļa Sprinta etapā, kas sākās blakus Draņķozolam.

Sprinta etapā triumfēja Matīss Rozītis (55 sekundes) un Ilona Lūse (70 sekundes). Viņu tuvākie sekotāji bija Kristaps Kaimiņš, Didzis Raits, Andris Jubelis, Evija Melberga, Marta Zumberga un Irīna Štūla-Pankoka.

Ņemot vērā gan sprinta rezultātus, gan trasē pavadīto laiku, par sezonas noslēdzošā "Stirnu buks" uzvarētājiem kļuva Kristaps Bērziņš un Ilona Marhele. Pateicoties sprinta ātrumposmam, otro vietu vīriešu konkurencē izcīnīja Kristaps Kaimiņš, pārspējot Anatoliju Macuku, kurš bija ātrāks Lūša distancē. Sieviešu konkurencē sprinta ātrumposms vietu kārtību uz pjedestāla Šlokenbekā nemainīja - otrā Laura Čakle, trešā Irina Štūla-Pankoka.

Spēlējot ansamblim "Putnu balle" un pēc skrējieniem atpūšoties dažādās organizatoru piedāvātajās atrakcijās, tika sarēķināti arī sezonas kopvērtējuma punkti, kur ņēma vērā trīs labākos rezultātus no pieciem Garkalnē, Abavas senlejā, Pokaiņos, Talsos un Tukumā aizvadītajiem posmiem.

Kristaps Bērziņš atrisināja intrigu par uzvarētāju taku skriešanas seriālā "Stirnu buks", jo bija vienīgais, kurš gandrīz tikai teorētiski varēja iejaukties kopvērtējuma līderu savstarpējā cīņā par sezonas labāko taku skrējēju.

Taču spēcīgākie var atļauties riskēt un kuldīdzniekam ar trim uzvarām pietika, lai triumfētu visā sezonā. Līdzšinējais kopvērtējuma līderis talsinieks Gints Lūsis nebija Tukumā ieradies un noslīdēja uz trešo vietu, savukārt Kristaps Kaimiņš noturēja otro vietu kopvērtējumā.

Sieviešu konkurencē Irina Štūla-Pankoka un Laura Čakle jau bija kļuvušas neaizsniedzamas savām konkurentēm, savukārt Karīna Helmane-Soročenkova beidzot tika pie trīs posmu ieskaites un sezonas kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā.

Tiesa, apbalvošanas ceremonijā ar milzīgām kokgriezuma balvām tika summināti 10 punktiem bagātākie vīri un dāmas aizvadītajā taku skriešanas sezonā. Kā patīkams pārsteigums bija arī iepriekš neizziņotā Sprinta etapa - Kalnu karaļa posma sezonas apbalvošana, kurā arī tika ņemti vērā katra skrējēja trīs labākie rezultāti. Zebrus ezera ātrākais sprinteris Andris Jubelis un Talsu ašākā sprintere Evija Melberga uzvarēja arī sezonas kopvērtējumā.

Viņi, tāpat kā visi pārējie straujo popularitāti guvušā "Stirnu buks" dalībnieki, atgriezīsies meža takās arī nākamgad. Biedrība "Engures sportam", kas sadarbībā ar pašvaldībām un atbalstītājiem rīkoja sportiskās un reizē ģimeniskās sacensības, jau uzreiz pēc sezonas noslēguma sola vairākus patīkamus pārsteigumus tautas sporta cienītājiem arī 2016.gadā.

Šajā sezonā taku skriešanā būs vēl iespēja sevi apliecināt Siguldas kalnu maratonā, "Priekuļu trail", skrējienā "Patriots", kā arī sacensībās ārzemēs. Augusta pēdējā nedēļā daļa kalnu skrējēju ir devušies Monblāna virzienā vai arī seko līdzi notikumiem neklātienē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti