Kalnu skrējienos piedalās dalībnieki no Latvijas

Itālijā un Francijā aizvadīti kalnu taku skrējieni ar Latvijas pārstāvju piedalīšanos. Katrs skrējēja finišs ir uzskatāms par sasniegumu viņa sportiskajā karjerā.

27.jūnijā, naktī no piektdienas uz sestdienu Itālijas pilsētā Kortīnā astoto reizi startēja 119 kilometru kalnu skrējiens "Lavaredo Ultra Trail", kura laikā bija jāpieveic 5850 augstuma metri Itālijas dolomītu kalnos.

Baltiešiem patīkamākais pārsteigums bija trešo vietu izcīnījušais lietuvietis Gediminas Grinius, kurš finišu sasniedza 13 sutndās un vienā minūtē.

No pazīstamā ASV kalnu skrējēja un minimālista Antona Krupicka lietuvietis atpalika nepilnas 20 minūtes, finišējot vien čeras minūtes aiz cita ASV pārstāvja. Ceturtās vietas ieguvējs no lietuvieša atpalika pusstundu.

No 596 finišējušajiem dalībniekiem 389.vietu ieņēma Mārtiņš Zvīdriņš (24h45min), savukārt sieviešu konkurencē 50.vieta - Inesei Gulbei (26h33min) starp 69 skrējējām.

Sestdienas, 28.jūnija, rītā trešo reizi startēja garākā skrējiena mazais brālis - 47 kilometru skrējiens "Cortina Trail" ar 2650 metru augstumu starpību, kurā atrākais bija Vācijas pārstāvis Fabians Šnekenburgers (4h37min). Arī šajā piedalījās piedalījās Latvijas pārstāvji, no kuriem ātrākais bija ultramaratonists Imants Kaldre (6h49min), ierindojoties 124.vietā. Sievietes pārstāvēja Ilze Krišlauka, Dina Zobena un Dace Zvīdriņa. Starp dalībniekiem bija arī Jānis Deksnis un Edgars Bomiks.

Vienlaikus notika arī kalnu maratons Francijas pilsētiņā Šamonī, kur 29.jūnijā uzvarēja pasaulē labākais kalnu skrējējs spānis Kilians Jornets (3h23min), apsteidzot tuvāko sekotāju par divām minūtēm. No 2168 dalībniekiem Robertam Krustam (8h14min) paveicās iekļauties deviņu stundu kontrollaikā un finišēt 2093.vietā. Zigurds Sakovičs bija pat stundu ātrāks (7h15min) un finišēja 1758.vietā.

Sieviešu konkurencē 53.vieta no 344 finišējušām dāmām Līgai Magdalenokai-Kīnai (5h40min). Anglijas Latviete no Līdsas krietni pārspēja abus augstākminētos puišus.

Diemžēl piektdienas rītā startējušā 80 kilometru skrējienā mūsu pārstāvjiem neizdevās iekļauties organizatoru noliktajā 24 stundu kontrollaikā. Šajā skrējienā pasaules labākā kalnu skrējēja zviedriete Emīlija Forsberga ne tikai uzvarēja sieviešu konkurencē, bet arī ierindojās augstajā 25.vietā kopvērtējumā.

Dienu pirms Monblāna maratona īpašajā vertikālā kilometra skrējienā uzvaru izcīnīja jau piminētais spānis Kilians Jornets, kurš 2013.gadā bija spiests samierināties ar otro vietu.

Arī 23 un 10 kilometru krosa skrējienos piedalījās Latvijas pārstāvji. Rezultātu sarakstos redzams, ka pirmo distanci noskrējuši trīs latvieši, otro - divi.

Jāpiebilst, ka kalnu skrējieni pasaulē kļūst aizvien populārāki un tajos aizvien biežāk piedalās arī samērā plakanās Latvijas skrējēji. Vienā no jūnija skrējieniem Itālijā labu sniegumu rādīja arī Jānis Viškers, kurš otrajā "Dolomiti Extreme Trail" finišēja 21.vietā 374 dalībnieku konkurencē.