4. studija

Kāpēc Baltcom klientiem par Krievijas tv kanāliem jāmaksā priekšapmaksa?

4. studija

Reklāmā solītie kēksi bez konservantiem un mākslīgām krāsvielām

Vai līdz pludmales sezonai vēl var paspēt uzaudzēt kārtīgus muskuļus?

Fitnesa eksperti: Neviena brīnumkapsula neaudzēs muskuļus par 30 kg mēnesī

Internetā var atrast reklāmas, ka, izdzerot kādu vienu brūinumkapsulu dienā, jau pēc mēneša muskuļu masa būs pieaugusi par 30 kilogramiem. Pieredzējušie atlēti par šo reklāmu vienkārši pasmejas un stāsta, ka iesācēji var mēnesī iegūt vienu – četrus kilogramus, noskaidroja  LTV raidījums “4.studija”.

 “Tas skan pēc liela brīnuma tiešām, un pavasaris nāk, cilvēki ir cerību pilni, tāpat kā lapas plaukst, katrs grib būt gatavs pludmales sezonai. Joprojām atgādināšu to, ka tas, ka divu mēnešu laikā var sagatavoties jūrmalas sezonai, ir mīts. Tā tomēr ir dzīva miesa, tā nav, ka paņem mālu piku un uzlipina sev virsū,” saka pasaules čempions fitnesā Māris Šveiduks.

“Kilograms muskuļu dienā, nu tas skan pēc milzīgi pārspīlēta apsolījuma,” saka Šveiduks.

Bet tieši tas reklāmā tiek solīts un bez piepūles - nevajagot pat trenēties, jo brīnumainā kapsula iedarbojas un palīdz kļūt muskuļainam ikvienam.

“Tas būtu tas pats, kas es jums piedāvātu grāmatu - iemācieties angļu valodu nedēļas laikā un jums pat nav jāmācās, palieciet tikai grāmatu zem spilvena un viss notiksies,” salīdzina Šveiduks.

Arī  fitnesa trenere Ilona Jēce noliedz, ka mēneša laikā būtu iespējams palielināt muskuļu masu par 30 kilogramiem.

“Kilogramu, no paša sākuma, es domāju, ka trīs nedēļu laikā varētu uzaudzēt. Pēc tam jums ķermenis pieradīs, lielāka izturība būs treniņos, arī pieradīsiet un sapratīsiet, kā ir ar uzturu, tad arī labāk ies ar laiku,” stāsta trenere.

Šveiduks savukārt spriež, ka iesācējam četri kilogrami mēnesi būtu ļoti labs rezultāts.

Fitmesa eksperti arī izpētīja brīnumkapsulas norādīto sastāvu un secināja -  labā ziņa cilvēkiem ir tāda, ka nekā kaitīga vai pretdabiska tur nav. Bet nekādus brīnumus ar šo sastāvu arī panākt nevarēs.

 “Profesionālie atlēti, kas ir kultūristi - super, super muskuļainie, viņi ir laimīgi, ja viņi var pieaudzēt divus kilogramus gadā,” saka Šveiduks.

“Ķermeņa fizioloģija to saka, muskuļu pieaugums ir atkarīgs no spēka vingrojumiem, tātad muskuļu šķērsgriezuma laukums ir tieši saistīts ar slodzi. Nav slodzes - muskuļi neaugs, baro viņus kā gribi,” saka Šveiduks.

Skaidrs, ka nav tādas brīnuma kapsulas, kas ļautu dienā iegūt kilogramu muskuļu. Ir pareizi treniņi, pareizs uzturs un tikai tā mēs varam būt gatavi peldēšanās sezonai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti