Kā labāk dzīvot

Anglicismi latviešu valodā - kurus paturēt, no kuriem atteikties

Kā labāk dzīvot

Astma - kas jāzina par šo elpceļu saslimšanu, lai elpot būt vieglāk

Kāpsim pa kāpnēm! 25. aprīlī visā Eiropā norisinās Diena bez lifta

Diena bez lifta. Iešana pa kāpnēm – sportošana, kurai nevajag sporta tērpu, laiku un līdzekļus

Latvijas Tautas sporta asociācija aicina trešdien, 25.aprīlī, piedalīties akcijā "Dienā bez lifta" un pārvietoties, izmantojot kāpnes.

Latvijas Tautas sporta asociācijas vadītāja Gaļina Gorbatenkova Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norāda - ja regulāri izmantojam kāpnes, ja varam vairākas reizēs dienā uzkāpt uz trešo stāvu un atkal nokāpt, ir pat iespēja zaudēt svaru. “Kāpšana pa kāpnēm labi var nostiprināt sēžas muskuļus,” min Gorbatenkova.

Latvijas Nacionālā bibliotēkas (LNB) pārstāvis Augusts Zilberts dalās novērojumos, ka Gaismas pilī ēkā daudzi labprāt kāpj kājām pa kāpnēm, nevis izmanto liftu. Kādam pat tā ir sportiska apņemšanās jaunajā gadā, daudzi izmanto kāpnes, lai ekonomētu laiku, nevis gaida liftu.

Gorbatenkova skaidro, ka nav uzreiz jākāpj vairāku stāvu augstumā, var sākt palēnām, kāpjot vienu stāvu, divus, tad jau trīs. Var arī mainīt kāpšanas tempu un slodzi palielināt, vingrojot starp stāviem.

“Lielākais efekts ir kāpjot augšā. Un galvenais – tas ir bez maksas. Nevajag sporta tērpu, nevajag tērēt laiku un līdzekļus, lai dotos uz sporta klubu,” min Gorbatenkova.

Tāpat kāpšana pa kāpnēm uzlabo arī smadzeņu darbību.

Tautas sporta asociācija izsludinājusi video konkursu augstskolām, piedāvājot šodien augstskolas vai studentu pašpārvaldes sociālā tīkla "Facebook" kontā publicēt video, kas veltīts dienai bez lifta. Arī Latvijas Nacionāla bibliotēka aicinās darbiniekus un apmeklētājus liftu vietā izmantot kāpnes, kā arī sagatavojusi apskatei grāmatu izlasi par veselīgu dzīvesveidu. Rīgas Stradiņa universitātē norisinās Veselības diena, kurā aicina ziedot asinis, pārbaudīt veselību un arī – lifta vietā izmantot kāpnes.

Gorbatenkova atgādina, ka, strādājot birojā, noteikti vajag reizi stundā nedaudz izkustēties un izpildīt kādus lokālus vingrinājumus. Ar to tikai cilvēks uzlabo darba kvalitāti.

Savukārt no 28.maija līdz 3.jūnijam Latvijas Tautas sporta asociācija aicina piedalīties Veselības jeb Kustību nedēļā un izmēģināt visdažādākās sportiskās aktivitātes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti