Dienas ziņas

Trenējas kaujām apdzīvotā vietā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

16 stundu skrējiens «Skrien visa Daugavpils»

Daugavpilī ar 16 stundu garu kopskrējienu gatavojas «Skrien Latvija» posmam

Aprīļa beigās pirmo reizi seriāla “Skrien Latvija” viens no posmiem notiks Daugavpilī. Tas būs jau trešais seriāla posms pēc Liepājas pusmaratona un Rēzeknes pusmaratona. Gatavojoties, lielajām sacensībām Daugavpilī, pilsētnieki ir vienojušies akcijā “Skrien visa Daugavpils”.

Ar pirmajiem saules stariem trešdien plkst. 6.16 sākās 16 stundu skrējiens “Skrien visa Daugavpils”. Finišs paredzēts līdz ar saules rietu plkst. 20.14.

Rīta agrumā skrējienu uzsāka neliela cilvēku grupiņa. Lai gan sākums bija grūts, skrējiena dalībnieki ir enerģiski arī dienas vidū.

“No rīta bija ļoti grūti pamosties, bet pamodos. Saģērbos piecu minūšu laikā. Bija pirmais rīta skrējiens, kurā bija ļoti grūti. Parasti skrienu pa 10 kilometriem,  bet šeit bija grūtāk,” norāda skrējiena dalībniece Evita Gute.

Savukārt cits skrējiena dalībnieks un maratonists Jānis Kolušs piebilst, ka viņam gan nebija tik grūti piecelties. Toties pēc tam sajūta ir laba.

Šoreiz skrējienā uzsvars nav likts uz noskrietajiem kilometriem vai rezultātu, bet gan līdzdalību. Mērķis ir iedrošināt pilsētniekus pievērsties aktīvam dzīves veidam un piedalīties lielajos skriešanas svētkos jau 30. aprīlī.

Dažādās pilsētas vietās un iestādēs skrējiena dalībnieki aicināja cilvēkus kopā noskriet vismaz dažus metrus.

“Pat sešos no rīta mums pievienojās kāds pie “Daugavpils kaijas”, kāds pie benzīna uzpildes stacijas. Arī pie slimnīcas cilvēki, kuri nāca uz darbu un klienti, pacienti pievienojās mums. Vismaz apskrēja apkārt mūsu zīmei,” norāda Gute.

Toties Daugavpils Stratēģiskās plānošanas un starptautisko projektu nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Jolanta Ūzūliņa norāda, ka ikviens var skriet. “Šodien cilvēki skrēja – visu dienu kaut vai nedaudz,” saka Ūzūliņa.

Skriešanas akciju atbalstīja zemessargi, Daugavpils spīdveja komanda, izglītības iestādes, kā arī citi skriešanas entuziasti. “Man ļoti patīk skriet, es katru vakaru skrienu. Tas ir man tāds kā papildu treniņš. Man patīk piedalīties tādās akcijās. Nevis par kaut kādām vietām, bet tieši priekš sevis,” norāda Daugavpils Universitātes studente Grieta Beinaroviča.

Vakara treniņā “Skrien visa Daugavpils” dalībniekiem pievienosies arī nūjotāji. Trešdien noskrietie kilometri būs zināmi vien pēc finiša, pēc saulrieta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti