Dienas ziņas

Svētceļnieki ceļā uz Aglonu

Dienas ziņas

Septembrī gaidāma Koreju līderu tikšanās

Spēkiem mērojās Baltijas veterāni vieglatlētikā

Baltijas veterānu čempionāts vieglatlētikā Bauskā pulcē dalībnieku rekordskaitu

Ar dalībnieku skaita rekordu Bauskā aizvadīts piektais Baltijas atklātais čempionāts vieglatlētikā veterāniem. Spītējot vēja brāzmām, 15 disciplīnās piedalījās 354 sporta vecmeistari. 73 sportistiem tā bija arī laba iesildīšanās pirms startiem pasaules čempionātā.

Pirmais Baltijas valstu atklātais čempionāts vieglatlētikā veterāniem notika pirms pieciem gadiem Igaunijā, bet Latvija sporta vecmeistarus uzņem otro reizi. Vienlaikus risinājās arī Latvijas ceturtais čempionāts veterāniem, tiesa, laikapstākļi šoreiz sportistus nelutināja.

Sacīkstēs gadījās arī tā, ka veseris aizlido nevis tālumā, bet augstumā, tomēr spēkošanās risinājās visās 15 disciplīnās, un konkurence bija sīva.

Latvijas Vieglatlētikas veterānu asociācijas priekšsēdētājas vietniece Laine Kreicere pastāstīja, ka ļoti sīvi konkurenti skriešanas un lēkšanas disciplīnās ir Igaunijas vecmeistari. Savukārt mešanas disciplīnās uz godalgotām vietām lielākoties pretendēja Lietuvas un Igaunijas veterāni. 

Čempionāta dalībnieks no Igaunijas Antons Prīts ar vieglatlētiku sācis nodarboties vidusskolā, bet nu jau 40 gadus viņš ir veterānos. Prīts ir startējis arī Eiropas čempionātā, kur savulaik ieņēma 7. vietu pieccīņā. 

Par veterāniem sportisti kļūst jau 35 gadu vecumā, bet netrūkst arī tādu, kuri aktīvai sportošanai pievērsušies tikai pēc 40, bet spēj tomēr sasniegt vērā ņemamus rezultātus.

Čempionātā startējušais madonietis Jānis Ludāns lodes grūšanā ieguvis otro vietu Latvijas čempionātā, bet šķēpa mešanā viņš nopelnīja Latvijas sudrabu un trešo vietu Baltijas čempionātā. "Divas reizē medaļas iznāca," viņš saka. 

Lai gan personisko rekordu pārspēt traucējis vējš, ogrēnietis Aivars Puriņš lepojas, ka skriešanas disciplīnās sīvā konkurencē izcīnīta uzvara. "Pēdējos trīs gadus trenējos katru dienu, ļoti nopietni," pastāstīja vecmeistars. "Ir mērķis martā aizbraukt uz pasaules čempionātu telpās un tikt finālā sprintā."

Jau septembrī 73 labākie Latvijas vieglatlēti dosies uz pasaules čempionātu veterāniem, kas notiks Spānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti