Dienas ziņas

Aizvadīti Gulbenes-Alūksnes bānīša svētki

Dienas ziņas

Ances loka šāvēji beidz sezonu

Aizvadīts Latvijas orientēšanās čempionāts

Aizvadīts Latvijas orientēšanās čempionāts vidējā distancē un stafetēs

Vairāki simti dalībnieku no visas Latvijas pulcējās Viesītē, kur aizritēja Latvijas orientēšanās čempionāts. Lai uzzinātu, kurš ir apķērīgākais un ātrākais šī  sporta veida cienītājs, dalībniekiem bija jāpierāda savas orientēšanās spējas mežā, jāmēro kilometriem garās distances un stafetes. Čempionāts bija gan sacensības, gan veids, kā popularizēt orientēšanās sportu.

Sēņotājiem Viesītes pusē aizvadītajā nedēļas nogalē pievienojās arī Latvijas čempionāta orientēšanās sporta dalībnieki, kas ātri apguva viltīgo meža trasi un aiz sevis atstāja tikai skaļu soļu rībēšanu.

"Nodarbojos ar orientēšanās sportu, kopš sāku staigāt, tēvs bija liels sportists," sacīja siguldietis un Valmieras komandas pārstāvis Daniels Kārkliņš.

"Man ļoti patīk mežs un meklēt tajā kontrolpunktus. Neko labāku es nevarēju izdomāt, ko darīt sestdienās. Katrs mežs jau ir mazliet savādāks, es vairāk pa Rīgas un Cēsu rajoniem," pavēstīja siguldiete un komandas "Kurmis" dalībniece Silvija Segliņa, kura treniņiem laiku atradusi darbdienu vakaros.

"Šeit tomēr brauc vairāk vai mazāk sagatavoti sportisti, pat jaunākās grupas puiši un meitenes ir iepriekš vismaz gadu orientējušies," sacensību dalībnieku sagatavotību vērtēja Latvijas orientēšanās čempionāta galvenais tiesnesis Justs Lūkins: "Un viņi jau saprot, kas ir orientēšanās."

Sportisti atzīst, ka panākumu atslēga ir regulāri treniņi, laba fiziskā sagatavotība, kā arī spēja ātri atrast kartē atzīmētos kontrolpunktus.

"Viens no tādiem spilgtākajiem salīdzinājumiem ir vieglatlētika ar šaha galdiņu rokās, jo orientēšanās ir unikāla ar to, ka apvieno it kā divus atšķirīgus sporta veidus vienā. Ir rinda orientieristu, kas Latvijas čempionātā pusmaratonā un maratonā spēj cīnīties arī par medaļām," pavēstīja Lūkins.

Vidējā distancē par čempionu kļuva Mārtiņš Sirmais no komandas "IK Auseklis". Sieviešu elites rezultāti tika anulēti nenovietota kontrolpunkta dēļ. Stafetē par čempioniem kļuva "OK Alūksne-Ape" komandas orientieristi un kluba "Ozons" orientieristes.

Vidējā distancē Mārtiņs Sirmais izcīnīja uzvaru ļoti pārliecinoši, jo 6,4 kilometrus garo distanci veicot 32 minūtēs un 46 sekundēs, viņš tuvāko sekotāju apsteidza par vairāk nekā divām minūtēm. Sportistam tā bija atgriešanās sacensību apritē pēc sezonas pirmajā pusē piedzīvotajām veselības problēmām. Otrajā vietā ierindojās Edgars Bertuks, kurš tikai par trīs sekundēm apsteidza savas komandas biedru un iepriekšējo čempionu Lauri Sild, kuram šoreiz bronzas medaļa. Abi pārstāvēja "OK Alūksne-Ape" komandu.

Sieviešu elitē diemžēl organizatoru kļūmes dēļ nācās anulēt rezultātus, jo distancē nebija novietots viens no kontrolpunktiem.

Otrajā sacensību dienā, 7.septembrī notika stafetes sacensības, kas pēdējos gados iegūst arvien lielāku prestižu. Lai cīnītos par uzvaru, Latvijas klubi pat piesaista ārzemju sportistus. Tā, šoreiz vadošo komandu sastāvos startēja sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Somijas.

Vīriešu konkurencē pirmajā etapā vadībā savu komandu "OK Azimuts/SmBJSS" izvirzīja Artjoms Rekuņenko, bet viņam turpat aiz muguras stafeti nodeva arī Jānis Kūms, kurš pārstāvēja "OK Alūksne-Ape". Komandas "IK Auseklis" pirmā etapa veicējs Mikus Puriņš stafeti nodeva piektajā vietā, minūti un 12 sekundes aiz līderu dueta.

Otrajā etapā Lauri Sild izvirzīja vadībā "OK Alūksne-Ape", bet viņam pietuvojās "IK Auseklis" pārstāvis Jānis Tamužs, paceļot savu komandu uz otro vietu, 44 sekundes aiz līderiem. Turpat netālu, tikai 55 sekundes aiz līdera, "OK Azimuts/SmBJSS" komandu pēdējā etapā trešajā pozīcijā raidīja Artūrs Pauliņš.

Pēdējā etapā bija skaidrs, ka pirmās trīs vietas sadalīs Edgars Bertuks, kurš pārstāvēja "OK Alūksne-Ape", Mārtiņš Sirmais ar komandu "IK Auseklis" un Vilius Aleliunas no "OK Azimuts/SmBJSS", kuri visi distancē devās minūtes ietvaros. Intrigu vienkārši atrisināja Edgars Bertuks, kuram izdevās gandrīz ideāls skrējiens un ātrums bija galvas tiesu pārāks par visiem citiem stafetes dalībniekiem. Edgars Bertuks savai komandai jau piekto reizi nodrošināja Latvijas čempionāta zelta medaļas stafetē. Vilius Aleliunas apsteidza Mārtiņu Sirmo un izcīnīja Smiltenes komandai sudrabu otro gadu pēc kārtas.

Mārtiņš Sirmais, distancē pieļāvis vairākas kļūdas, sagādāja Rīgas klubam "IK Auseklis" bronzas medaļas - pirmās kopš 2009.gada.

Par spīti lielajai sacensību pieredzei, dalībniekiem čempionāta laikā lieti noderēja intuīcija un pat veiksme. Artjoms Rekuņenko nupat ir atgriezies no Pasaules studentu čempionāta orientēšanās sportā, kur piedzīvoja neveiksmi, tomēr sāncensības garu jaunietis nav pazaudējis.

"Tas lika pārdomāt visu dzīvi saistībā ar orientēšanās sportu, pastrādāju ļoti labi ar sevi un šīs dienas to pierāda, ka rezultāti aug, runājot tieši par tehnisko izpildījumu. Vispār sākumā bija uzdevums tikt trijniekā, tuvu līderiem. Izdevās pat labāk, kad sataupīju spēkus beigām. Labs finiša spurts izvirzīja mani pirmajā vietā," Latgales reģionālai televīzijai pastāstīja Smiltenes OK "Azimut" pārstāvis Artjoms Rekuņenko.

Sieviešu elites stafetes izšķirošie notikumi klātesošajiem paliks prātā vēl ilgu laiku.

Pirmajā etapā komandu "Ozons" komandu vadībā izvirzīja Līga Ārniece. Piecas minūtes vēlāk sekoja "Mežmalas MTB/Madona" komandas Elīna Kārkliņa, bet vēl trīs minūtes atpalika "CPSS/Meridiāns/Pārgauja" orientieriste Marta Jansona.

Taču lielās atšķirības pēc pirmā etapa neliedza situācijai mainīties. Kristīne Bertuka  no "CPSS/Meridiāns/Pārgauja" noķēra un apsteidza par septiņēm sekundēm Madaru Brici no "Ozons" komandas un Agnesi Dadzīti no "Mežmalas MTB/Madona" par 4,5 minūtēm.

Pēdējā etapā distancē praktiski reizē devās Sandra Grosberga no "CPSS/Meridiāns/Pārgauja" un Elizabete Blūmentāle no "Ozons". Lai gan distances sākumdaļā abas sportistes izkliedes dēļ pašķīrās, turpinājumā abas atkal nonāca viena otras redzes lokā un finišam tuvojās kopā. Līdzjutēji jau bija noskaņojušies ieraudzīt dramatisku cīņu par čempionu titulu finiša taisnē, taču jaunās sportistes izlēma finišēt reizē. Šāds notikumu pavērsiens raisīja dažādas izjūtas klātesošajos, un pat tika iesniegta sūdzība ar lūgumu abas komandas diskvalificēt nesportiskas rīcības dēļ.

Žūrija lēma tā nerīkoties, bet izteikt brīdinājumu abām sportistēm. Pēc finiša līnijas tiesnešu lēmuma pirmā vieta un čempionu tituls tika "Ozons" orientieristēm, bet sudraba medaļas - "CPSS/Meridiāns/Pārgauja" orientieristēm. Trešo vietu pēdējā etapā "Mežmalas MTB/Madona" komandai saglabāja Elīna Svilpe.

Šajā sezonā atlicis vēl viens Latvijas čempionāts - pagarinātajā jeb maratona distancē 27.septembrī Alūksnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti