Vabolē pulcējas tautas muzikanti

Gan vecus, gan jaunus tautas mūzikas instrumentu spēlētājus uz tautas muzikantu saietu svētdien, 27. aprīlī, aicina Daugavpils novada  Vaboles pagasts.

Šāds tautas muzikantu saiets Vabolē notiks jau 11. reizi, un tā galvenais mērķis ir  apzināt un celt godā seno tautas mūzikas instrumentu spēlētpratējus - tos  talantīgos cilvēkus, kuri paši no saviem vecākiem, vecvecākiem iemācījušies spēlēt un savulaik muzicējuši Latgales  večerinkās, kāzās un  talkās.

Tautas muzikantu saiets ir tā reize, kad šie vecmeistari  varbūt reizi gadā noņem no skapjaugšas noputējušo ermoņiku jeb garmošku, saka pasākuma rīkotāji, aicinot atcerēties savu jaunību un kopīgi uzspēlēt arī  vijoļmeistarus, kokļu, cītaru, bungu  un citu tautas instrumentu spēlētpratējus. Saietu parasti kuplina mūziķu dzīvesstāsti, priekšnesumi un kopīga saspēlēšanās jeb večerinka.

Artūrs Uškāns jau daudzus gadus ir šī tautas muzikantu saieta iniciators un rīkotājs. Viņš uzsver - svarīgākais ir atgādināt, ka Latgalē joprojām tautas mūzika ir dzīva, lai arī vecmeistaru kļūstot mazāk, tomēr tradīcijas tiekot nodotas no paaudzes paaudzē.

Tautas muzikantu saiets Latgalē ir kas īpašs, ne tikai tradīcijās, mūzikā un instrumentos, bet arī atmosfērā, kāda te valda.

"Tautas muzicēšana ir kā pērle, kas uztur un apliecina tautas gara spēku un to, ka šīs tradīcijas joprojām ir dzīvas," uzsver Anna Briškano Preiļu novada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti