Sadaļas Sadaļas

Senioru deju dienā Ventspilī pūtīs četri vēji

Svētdien, 18. jūnijā, plkst. 17.00 olimpiskā centra “Ventspils” basketbola hallē notiks XXI Latvijas senioru deju diena “Četri vēji”. 70 deju kolektīvi no visiem Latvijas novadiem būs kopā vienā elpā ar skatītājiem un sajutīs sevi vienotā dejas solī.

“Koncerts “Četri vēji” būs stāsts par katru no mums. Ir cilvēki, kuru tuvumā ir grūti stāvēt - pūš projām, jauc domas, prātu un jūtas... Bet ikkatrs gaida vēju, lai pie Tevis tas trauktos, celtu spārnos! Koncerta četras daļas ieved citā stāstā – “Senais vējš” pie dzimtas un tautas saknēm, “Cēlais vējš” pie lepnuma par Tēvu zemi, “Darba vējš” pie tikuma un labklājības, “Prieka vējš” – pie līksmības, priecīgām izdarībām un laimes! Šie četri vēji vēstī: esi gudrs, daiļš, darbīgs un priecīgs! Koncertā iepazīsim mūsu vecāko paaudzi, kas sevī nes dzīves pieredzi. Tās kods ir dzīvesprieks, latviskā dzīvesziņa un zemes spēks. Šajos deju kolektīvos dejotāji ir kā valgmes pilna aka, no kā smelties padomu, gudrību un mīlestību,” stāsta koncerta mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis.

Senioru deju kolektīvi izdejos 27 dejas, kuras veidojuši 14 dažādu paaudžu autori: Aija Āre, Gints Baumanis, Ojārs Grasis, Ilze Mažāne, Jānis Purviņš, Valentīna Kalniņa, Ramona Irbe, Rita Spalva, Vilis Ozols, Ilmārs Dreļs, Dace Treinovska, Ineta Indriksone, Sandra Bārtniece, Iluta Mistre. Deju dienā līdzās jau iemīļotajām un jaunākajām senioriem veidotajām horeogrāfijām tiks izdejotas īpaši šiem svētkiem radītas Ginta Baumaņa tautas deju apdares “Ačkups”, “Ritenītis”, “Mugurdancis”, “Sudmaliņas” un citas. Skatītājiem koncerta finālā, skanot komponista Raimonda Tigula dziesmai “Četri vēji”, būs iespēja redzēt horeogrāfa Ginta Baumaņa veidoto laukuma iestudējumu.

Koncerta mākslinieciskie vadītāji Aija Āre un Gints Baumanis, svētku virsvadītāji Aija Āre, Gints Baumanis, Ineta Indriksone, Ramona Irbe, Andis Lēnmanis, Mārīte Skrinda, Liene Gailāne, Inta Rudzīte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt