Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Edgaru Severu

Rīta Panorāma

Intervija ar rakstnieku Māri Runguli

XIII Latvijas amatierteātru salidojums

Salidojums reizi četros gados - amatierteātru dziesmu svētki

"Salidojums reizi četros gados - tā ir mūsu kopā sanākšana, tie ir amatierteātru dziesmu svētki, ja tā var teikt," par šajā nedēļas nogalē gaidāmo 13. Latvijas amatierteātru salidojumu Ventspilī saka Nacionālā kultūras centra eksperte Dace Vilne.

Vairāk nekā 2000 dažādu profesiju ļaudis, kuriem pasaules uztvere un atklāšana caur teātri ir aizraušanās un dzīves nepieciešamība, piepildīs skatītājus ar savu azartu un prieku.

"Latviešiem ir dots radošais gars, kas mums ir palīdzējis 700 gadus vienā jūgā, kas ir palīdzējis 50 gadus citā jūgā. Mēs aizvien neesam zaudējuši savu latvietību. Lai arī mēs spēlējam ne tikai latviešu dramaturģiju, mēs spēlējam latviski. Mēs tādā veidā kuplinām savu valodu, mēs strādājam ar labiem autoriem, mēs bagātinām gan sevi, gan savus skatītājus. Ne jau uz visiem tālajiem pagastiņiem var aizbraukt lielie profesionālie teātri. Nozīmē ir ne tikai kopā sanākšanai pašiem amatierteātru dalībniekiem, bet arī skatītājiem," norāda Dace Vilne.

"Salidojums nav tikai izrāžu spēlēšana un tikšanās, bet tā ir arī ciemiņu uzņemšana. Šoreiz mums brauc ciemiņi no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Mēs spriedīsim par nākotnes perspektīvu, kā strādāt amatierteātriem, lai popularizētu savas valsts dramaturģiju," stāsta Latvijas amatierteātru asociācijas valdes priekšsēdētāja Inta Kalniņa.

"Teātris ir ņemšanas un atdošanas prieks. Aktieris un teātris ņem mēģinājumos no dramaturga, režisora, viens no otra, bet tad, kad iet pie skatītāja, viņš to atdod, un atkal saņem pretī no skatītāja prieku un dvēseles spēku, un atkal ir spēks iet tālāk. Tā ir ļoti liela bagātināšanās. Tas ir tas galvenais," uzsver Dace Vilne.

Kā vēstījām, 13. Latvijas amatierteātru salidojums Ventspilī no 25. Līdz 27.jūlijam pulcēs 2000 dalībniekus, tiks nospēlētas 39 izrādes.

Latvijā darbojas ap 360 amatierteātru. Šajā salidojumā piedalās 120 kolektīvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti