Jūlija beigās Lielkrūzēs notiks astotais dziesminieku un tautas saiets

No 28. līdz 30. jūlijam notiks astotais “Latvijas Dziesminieku un tautas saiets”. Neraugoties uz pagājušā rudens ugunsnelaimes nodarītajiem postījumiem, saiets notiks savā mājvietā – Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā “Lielkrūzes”, lsm.lv informē saieta rīkotāji.

Par saieta vadmotīvu viens no tā aizsācējiem dziesminieks Uldis Kākulis šogad izvēlējies dainu tekstu: “No zobena Saule lēca”. Saieta laikā dziesminieki un dzejnieki dalīsies ar sev svarīgo, jaunatklāto, ļausies sarunām un pārdomām. Kopīgi meklēs atbildes par to, kādi ir mūsdienu cilvēka darba un cīņas rīki, un kādu Sauli gribam redzēt no tiem lecam. Dziesminieka “zobens” ir vēstījums, ko tas pauž. Tāpēc meistarklasēs mācīsies vārda un skaņas spēku, balss un ķermeņa atbrīvošanu, lai tie vēsti spētu nest tautā. Veidos spēka rituāla prasmi un saprašanu. Kopā ar amatniekiem darinās un pētīs skaņu instrumentus, kas dziesminiekiem palīdz izteikties.

Dziesmas un koncerti piepildīs visas trīs pasākuma dienas. Piektdienas vakarā saietu ieskandinās krāsains koncerts “Es kaldinu zobentiņu”, kurā piedalīsies gan jaunie dziesminieki, gan tie, kas meklē jaunas, netradicionālas skaņas, instrumentus, salikumus un izpausmes veidus. Sestdienas koncerti kārtosies trīs kārtās – pa dienu notiks individuālie koncerti tiem tautā iemīļotajiem dziesminiekiem, kam sakrājies vairāk ko teikt. Šeit skanēs pēdējā gada laikā tapušais.

Pamīšus notiks dziesminieku “pudurīšu” koncerti, kuros savā starpā saspēlēsies un sadziedāsies tie, kam labāk tīk uzstāties brīvā atmosfērā, nevis uz skatuves. Sestdienas vakarā - dziesminieku lielkoncerts, kur vienuviet tiksies Latvijas labākie un iemīļotākie dziesminieki. Neizpaliks arī nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem. Svētdien atvadas izskanēs ar Valda Atāla un viņa draugu koncertu “Mājupceļš” un kopīgu uguns spēka rituālu, lai nostiprinātu šajās dienās gūto un nestu to tālāk katrs savā sētā un mājā.

Visu pasākuma laiku par tīru miesu un garu rūpēsies pirtnieki. Būs iespēja sevi piedzīvot nakts takā “Es tumsiņas nebijos”. Kopīgi varēs sagaidīt saules lēktus un pildīt sevi ar rīta spēku. Būs aktivitātes bērniem, peldvieta, telšu pilsētiņa, ēdināšana.

Sīkāka informācija, dalībnieku un brīvprātīgo palīgu pieteikšanās saiets.lv, facebook.com/saiets vai pa tālr. 25677787 (Ilze Kalna).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti