Sadaļas Sadaļas

Festivāls «Baltijas Danču naktis» - jau 10.reizi

No 18.-20. novembrim Rīgā un Ķekavā risināsies tradicionālo deju festivāls "Baltijas Danču naktis", kurā katram danču interesentam būs iespēja izdancoties baltiešu un citu Eiropas tautu dejas pēc sirds patikas.

Festivāls šogad notiek jau 10. reizi un tajā piedalās danču muzikanti un dejotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas. Atšķirībā no daudziem citiem festivāliem, kuros apmeklētāji ir tikai skatītāju lomā, Baltijas Danču naktis ir festivāls visiem – ikviens var nākt un dejot. Danči ir tradicionālās, neapdarinātās tautas dejas, kādas dejoja mūsu senči 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā, tādēļ to soļi lielākoties ir vienkārši. Visām dejām festivālā būs soļu pratēji, pārējiem atliek tikai noskatīties, kas jādara, un pievienoties.

Piektdien, 18. novembrī, visi laipni aicināti uz folkklubu "Ala- Pagrabs", kurā notiks valsts svētku danču vakars, savukārt sestdien, 19. novembrī, izdancoties gribētājus gaida Ķekavas Kultūras namā, kur līdz pašam rītam notiks lielā Danču nakts.

Ilggadīgais festivāla organizators un Rīgas Danču kluba vadītājs Valdis Putniņš atzīst: „Baltijas Danču naktis ir savu vārdu iekarojis tradicionālo etnogrāfisko deju jeb danču festivāls, kurš pirmais aizsāka danču nakšu tradīciju Baltijas valstīs. Festivāla organizatori ir ieguldījuši daudzu gadu darbu, attīstot danču kustību Rīgā un novados, organizējot regulārus danču vakarus, ikgadējas danču nometnes un tradicionālo deju festivālu "Baltijas danču naktis". Ir izaudzināta jauna dejotāju paaudze, izveidots sadarbības tīkls Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas un citu tautu tradicionālās dejas kopēju vidū.

Danču jeb tradicionālo deju festivāli ir vienīgā vieta, kuros Baltijas mērogā dančiem ir ierādīta galvenā loma, jo neviens cits festivāls šādu iespēju nesniedz. Tas ir ikgadējs kulminatīvs pasākums regulāram tautas deju mācību un popularizēšanas darbam.

Baltijas danču naktis ļauj uzturēt un attīstīt sadarbību ar tradicionālo deju entuziastiem kaimiņvalstīs, kas ir ļoti būtiska, lai paplašinātu apgūto deju klāstu un sniegtu Latvijas puses ieguldījumu kopējā danču nakšu pasākumu tīklā Baltijas valstīs. Danču nakts ideja radās tieši Latvijā, un tagad pie mums regulāri tādas notiek divas reizes gadā, Lietuvā – biežāk, bet igauņu dejotāji dancot visas nakts garumā pagaidām brauc pie mums vai uz Lietuvu.”

Festivālu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Plašāka festivāla programma atrodama www.folkdance.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt