Dace Melbārde: «Baltica» pievienotā vērtība ir paaudžu dialogs

""Baltica" pievienotā vērtība ir ne tikai sadarbība starp novadiem un tautām, bet jo īpaši paaudžu dialogs. Šī "Baltica" sevišķi stipri ļāva sajust, ka tradicionālā kultūra ir dzīvs gudrības un prasmju pārmantošanas process, kurā dots devējam atdodas," starptautisko folkloras festivālu "Baltica 2015" vērtē kultūras ministre Dace Melbārde.

"Mēs visas gribam pateikt lielu paldies par jaukajiem festivāla "Baltica" mirkļiem, par sirsnību, gādību, izstādēm, koncertiem. Izbaudījām visu. Pašas dziedājām, draudzējāmies, sadziedājāmies ar citām kopām, mācījāmies, ko paņemt no citiem. Sirsnība un smaidi nenorima visas dienas garumā," par iespaidiem pēc festivāla saka Ziemeļkurzemes folkloras kopas "Pūnika" dalībnieces.

Kā vēstīts, starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2015" pasākumi - izstādes, koncerti, sadziedāšanās, meistarklases un tikšanās ar dažādu valstu stāstniekiem, kā arī danči un kino vakari - norisinājās no 15. līdz 19.jūlijam Rīgā, Rēzeknē un Rēzeknes novadā, Aizkrauklē, Cēsīs, Dikļos, Dobelē, Lielvārdē, Līvānos, Ludzā, Talsos, Turaidā, Viļakā, Viļānos un citviet Latvijā.

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte par aizvadītā festivāla norisi saka: "Ir gandarījums, ka festivāla laikā vairāku dienu garumā kopā ar Latvijas un ārvalstu tradicionālās kultūras kopējiem, Latvijas pašvaldībām, kā arī nevalstiskajām organizācijām esam varējuši daudzviet Latvijā, bet jo īpaši Latgales reģionā, dalīties pieredzē ar paaudzēs nodoto mantojumu, ko paši uzskatām par vērtību un spējam uzturēt dzīvu vēl 21.gadsimtā."

"Tā bija brīnišķīga savējo tikšanās dažādās vietās dialogā vienam ar otru un ar savu mantojumu," uzver "Baltica 2015" mākslinieciskā vadītāja Māra Mellēna.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti