Dienas ziņas

Zaļā partija izbauda varas garšu

Dienas ziņas

Rēzeknē sāk skriešanas maratonu

Cimzes mūzikas dienas Valkā

Cimzes mūzikas festivālā līdzās koklei skan arī lietuviešu kankle

Svētki mūzikas pedagogiem un to audzēkņiem – tā Valkā raksturo Cimzes mūzikas dienas, kas sākās ar Vidzemes mūzikas skolu skolotāju semināru. Ievērojamā komponista un pedagoga ieguldījumu šogad pirmoreiz novērtē arī starptautiskā jauno talantu festivālā, kurā piedalās dalībnieki no Baltijas valstīm un Krievijas.

Cimzes mūzikas festivālā šogad līdzās latviskajai koklei skan arī lietuviešu kankle. Un, lai arī latviešu, lietuviešu, igauņu un krievu koncertmeistari un jaunie pianisti spēlē uz viena un tā paša instrumenta, muzicēšanas manierē viņi viens otru pārsteidz. Mūzikas festivāla dalībnieki savu meistarību rāda, arī spēlējot saksofonu, klarneti un arī latvisko kokli.

"Kad klausos parējos izpildītājos, man ir liels prieks, ka šajās dienās Latvijā ir visi šie talantīgie cilvēki, kuri kādudien varētu kļūt slaveni," stāsta festivāla dalībniece, Jūrmalas mūzikas skolas audzēkne Jevgenija Otroško.

Jevgenija norāda, ka atmiņā paliks arī šajās dienās redzētie senie mūzikas instrumenti un stāsti par Jāņa Cimzes ieguldījumu ne tikai mūzikā, bet arī skolotāju izglītošanā.

"Mēs lepojamies ar Cimzes vārdu, un mēs vienkārši savā Cimzes pilsētā viņus vedam ekskursijā par Cimzes vietām, viņi šodien arī bija Cimzes muzejā, kur ir arī vaska figūra, kur mēs varam redzēt kāds viņš izskatījās. Būtībā katrā vietā šī elpa ir jūtama, jo arī mūzikas skola nes Jāņa Cimzes vārdu," teica Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas direktore Līga Veinberga.

Cimzes mūzikas dienas sākotnēji radušās kā jauno mūzikas zvaigžņu festivāls, kur piedalījās starptautisku konkursu laureāti, bet nu tas pārtapis par talantu festivālu. Pasākuma sākotnējās idejas autors Guntis Freibergs teic, ka jaunieši, kas piedalās šādos pasākumos, arī vēlāk redzami uz lielākām skatuvēm.

"Vienmēr katrā tādā mācību gadā vai katrā laikmeta posmā rodas jauni talanti, un es pat baidos salīdzināt, jo viņi visi ir ļoti talantīgi un skaisti," atzina Freibergs.

"Tā ir motivācija jauniem mūziķiem kļūt labākiem, profesionālākiem. Protams, tas ir veids, kā mēs stāstām par Jāni Cimzi, par šo absolūti unikālo personību, starptautiska mēroga, neapšaubāmi," piebilda Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Cimzes mūzikas dienu laikā festivāla dalībnieki vēl bez noslēguma koncerta Valkas kultūras namā uzstājās arī Valgā un Strenčos. Visos koncertos skatītājiem un žūrijai dota iespēja arī jaunos talantus vērtēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt