Valkā taupības nolūkos turpmāk darbosies tikai viens luksofors

Valkā turpmāk darbosies tikai viens luksofors – taupības dēļ pārējie divi ir izslēgti, tādējādi ieekonomējot aptuveni 6000 eiro. Vietās, kur nebūs luksofora, satiksmi regulēs ceļazīmes. Daļa vietējo iedzīvotāju gan nav pārliecināti, ka tas ir drošs risinājums.

Vienīgais luksofors, kurš darbojas pilsētā, atrodas uz centrālās ielas, un satiksme uz tās ir vislielākā. Par to, ka pilsētai bija šādi plāni, iedzīvotāji uzzināja salīdzinoši nesen.  

"Neticas, teiksim, ka bēru izdevumi ir lētāki nekā luksofora uzturēšana. Tā ir, ja nevērtē cilvēka dzīvību. Tas [luksofors] ir cilvēka drošībai," pārdomās dalījās Valkas novada iedzīvotājs Andris.

Ausekļa un Rūjienas ielu krustojums, kur darbojas luksofors
Ausekļa un Rūjienas ielu krustojums, kur darbojas luksofors

"Jātaupa tā naudiņa. Jādomā, ko ar viņu darīt, un mums jāpierod pie tā; ja reiz nav, tad ir jāievēro satiksmes noteikumi, nevar steigties pilsētā," uzskata Valkas novada iedzīvotāja Dzidra.

Vietvara skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts taupības dēļ, – trīs pilsētā strādājošie luksofori gadā izmaksājot 11 tūkstošus eiro. Turklāt tie divi, kurus likvidēja, bija uz ielām, kur ir ļoti zema satiksmes intesitāte. Savukārt centrālā iela ir ļoti sliktā stāvoklī, un jāmeklē nauda tās uzturēšanai. 

Luksafors
Luksafors

"Šeit tas ir saistīts ar to, ka valsts mums nepiešķīra pietiekami daudz finansējuma tranzītielas rekonstruēšanai. Līdz ar to šis tranzītielas posms brūk ārā un veidojas bedres, un

mums vajadzēs ļoti daudz līdzekļu, lai šo ceļa posmu uzturētu. Līdz ar to mums ir jātaupa katrs cents,"

skaidroja Valkas novada pašvaldības izpilddirektors Valdis Šaicāns.

Pie diviem nu jau nestrādājošajiem luksoforiem izvietotas ceļa zīmes – kā situācijās, kad luksofori nestrādā, taču nākotnē plānots izvietot citas. 

"Esam pasūtījuši ceļazīmes, esošās tiks nomainītas. Kas attiecas uz Zemgales un Raiņa ielas krustojumu, tur būs "Stop" zīmes abos virzienos, bet attiecībā uz Tālavas parka ielas krustojumu – tur būs "Stop" zīme no vienas puses, braucot iekšā Valkā, un, braucot ārā no Valkas, būs zīme "Dodiet ceļu"," pastāstīja Šaicāns.    

No šādas satiksmes pārorganizācijas būšot arī ieguvums – mašīnas mazāk atradīsies pašā pilsētā un satiksme būs raitāka.

"Mašīnas izbrauks ātrāk cauri, jo nebūs nepieciešamība apstāties. Jebkura apstāšanās, it īpaši, ja tās ir smagās automašīnas, rada troksni un papildu izmešus. Mēs izrēķinājām, ka izdevīgāk būs, ja šo luksoforu nebūs. 

Ausekļa un Rūjienas ielu krustojums
Ausekļa un Rūjienas ielu krustojums

Kopš šī gada janvāra satiksmes organizācija pilsētā ir pašas pašvaldības pārziņā, ar "Latvijas Valsts ceļiem" neesot nekas jāsaskaņo. Līdz ar to arī šis jautājums tagad gulstas uz vietvaras pleciem.

Kopumā šogad Valkas novada budžets ir ap 20 miljoniem eiro. Līdzīgi kā citās pašvaldībās sadārdzinājums vērojams it visā, tāpēc šogad nauda Valkā tiks īpaši taupīta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti