Zaķusalā plānots izbūvēt 1978.gadā radītu ēkas projektu

 

Apstiprināts Zaķusalas ziemeļu daļas lokālplānojums, kurš paredz realizēt 1978.gadā izstrādāto projektu par TV, radio un biznesa centra kompleksa ēku izbūvi, apliecināja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Solvita Brence.

Lokālplānojuma izstrādes mērķis bija izvērtēt UNESCO Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonā esošās Zaķusalas ziemeļu daļas perspektīvās attīstības iespējas, kā arī radīt priekšnoteikumus optimālai teritorijas attīstībai atbilstoši Rīgas stratēģiskajām interesēm un Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības statusam.

Kā viens no svarīgākajiem Zaķusalas lokālplānojuma izstrādes mērķiem bija rast iespēju īstenot 1978.gadā izstrādāto, apstiprināto un daļēji realizēto TV un radio kompleksa projektu un multifunkcionāla konferenču un biznesa centra izveidi.

Tāpat uzsvars tika likts uz transporta infrastruktūras risinājumiem šajā teritorijā, un tika meklēti veidi, kā veicināt ūdens teritoriju un krastmalas izmantošanu, tajā skaitā - jaunā Zaķusalas parka izveidi. "Tāpat, strādājot pie plāna izveides, bija svarīgi rast kompromisu starp nekustamo īpašumu īpašnieku un sabiedrības interesēm," norāda Brence.

Veicot vizuālās ietekmes novērtējumu, lokāplānojumā tika analizēts Zaķusalas augstbūvju kompleksa apbūves kompozīcijas pilsētbūvnieciskais tēls, respektējot Vecrīgas panorāmas uztveres zonas un skatu punktus.

Zaķusalas ziemeļu daļas teritorijas lokāplānojuma pasūtītājs ir SIA "Biznesa centrs Zaķusala", kurš tad arī lems par to, kad projekts īstenojams un par kādiem līdzekļiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments šajā situācijā darbojas kā lokālplānojuma izstrādātājs un tā realizēšanā nepiedalīsies. Plānojuma mērķis ir kalpot par pamatu izpratnei - ko un kā iespējams realizēt šajā teritorijā projekta fiziskajiem īstenotājiem.

Brence norādīja, ka pagaidām konkrēti būvprojekti, kas apliecinātu, ka plānota Zaķusalas apbūve, izveidoti un iesniegti nav.

Kopējā Zaķusalas ziemeļu daļas lokālplānojuma teritorijas platība ir 32,2 hektāri.

Rīgas dome apstiprinājusi lokālplānojumu arī Patversmes ielā 18 un Duntes ielā esošajam zemesgabalam.

Pirms vairākiem gadiem AS "Latvijas finieris" pārtrauca ražošanu šajā teritorijā. Līdz ar to radās nepieciešamība veikt Rīgas teritorijas plānojuma grozījumus ar mērķi realizēt īpašumā daudzfunkcionālu dzīvojamo un komerciāla rakstura apbūvi.

"Sarkandaugavas apkaimes vēsturiskās pilsētvides vērtību saglabāšanas nolūkā lokālplānojuma izstrādes laikā teritorijā ir veikts esošās apbūves tehniskā stāvokļa un kultūrvēsturiskās vērtības novērtējums, kā arī izstrādāts Duntes ielas apbūves silueta un ainavas novērtējums, izskatot esošās apbūves saglabāšanas iespējas un perspektīvās apbūves iederēšanos piegulošo teritoriju apbūves kontekstā," norādīja departamenta pārstāve.

Plānojuma pasūtītājs ir AS "Latvijas finieris", kurš tad arī būs atbildīgs par projekta tālāko attīstības gaitu un finansēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti