4. studija

Rindā, lai saņemtu autovadītāja apliecību, gaida vairāk kā 10 000 cilvēku

4. studija

Padoms bez maksas. Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs

Seniori apgalvo - visā Rīgā trūkst soliņu!

Seniori norāda uz soliņu trūkumu Rīgā

Vairāki seniori vērsuši LTV raidījuma "4. studija" uzmanību uz to, ka Rīgā trūkst soliņu.

Raidījuma skatītāja Laura uzskata, ka Teikā nav soliņu, kur apsēsties. Seniore dodas uz "Alfu" cauri pagalmiem. Viņai ir veselības problēmas, tādēļ ilgi paiet ir grūti. Viņa nobažījusies, ka soliņus noņems arī sabiedriskā transporta pieturās. Tad apgrūtināta būs arī sabiedriskā transporta izmantošana.

Ja nepieciešams tikt kaut kur tālāk, piemēram, uz poliklīniku, Laura brauc ar taksometru.

"Visi, kas man zvana, arī no kursabiedriem, no draugiem, viņi saka, mēs labprāt kaut kur staigātu pa pilsētu, mums vienkārši nav kur atbalstīties. Vienkārši apsēsties nav kur!" pastāstīja Laura.

Raidījuma pārstāvji, viesojoties Teikā, tomēr dažos pagalmos soliņus atrada. Tomēr runa nav tikai par Teiku, bet arī par Rīgas centru un citiem galvaspilsētas mikrorajoniem.

Seniore Janīna pastāstīja, ka arī Ķengaragā trūkst soliņu. To neesot ne pieturā, ne pie mājas.

"Tomēr te veci cilvēki dzīvo. Mums rekomendē, lai mēs vismaz izejam ārā pastaigāties, nu, es staigāju, staigāju, bet man gribas kaut kur apsēsties!

Man nav kur apsēsties! Cik ilgi es varu staigāt, ja es esmu invalīde? Ne es viena, ir vēl smagāki invalīdi!" uzsvēra Janīna. 

"4. studija" devās pastaigā kopā ar Janīnu līdz veikalam, un pa ceļam vietas, kur apsēsties, nebija.

Rīgā nav viena departamenta, kas atbildētu par soliņiem. Teju par katru zonu ir atbildīgs kāds cits. Par soliņiem pieturās un pie ielām atbildīgais ir Satiksmes departaments, par jaunajām pieturvietām, līdz ar to par jaunajiem soliņiem tajās atbild būvvalde. Vēl par atsevišķiem guļamrajonu un iekšpagalmu soliņiem atbild jaunizveidotais Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrs, kā arī atsevišķi privātīpašnieki un namu pārvaldnieki.

"Es pieļauju, ka arī pārējās pašvaldības struktūrvienības, kurām pēc piederības tad ir viena vai otra teritorija, arī risina šo jautājumu. Es pieļauju, nākotnē varētu soliņi būt vairāk izplatīti pilsētvidē," sacīja Rīgas pilsētas pašvaldības būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

"Šajās 100 demontētajās pieturvietās, kas šogad tika demontētas, departaments plāno uzstādīt soliņus. Ir vietas, kur šie soliņi ir uzstādīti. Vēl vieta, kur departaments uzstāda soliņus un pēc tam attiecīgi arī veic uzturēšanu, tas ir jaunajās ielās, ja tur labiekārtošanas elementu uzstādīšanas projektā ir ieplānoti soliņi.

Kā tas, piemēram, ir Bruņinieku ielā, kā tas būs Čaka ielā, arī, iespējams, Ģertrūdes ielā. Tad arī tur šos soliņus atbilstoši projektam  uzstāda. Departaments viņus arī apseko un uztur,"

stāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Lelde Rudzika.

Apkaimju iedzīvotāju centrā, kas atbildīgs par soliņiem Rīgas apkaimēs, raidījuma veidotāji tika pārvirzīti no viena departamenta uz otru. Tika saņemta ļoti īsa un nenoteikta atbilde – ka iedzīvotājiem pašiem esot jāsniedz savas idejas apkaimju labiekārtošanai.

"Grūti pateikt, jo apkaimes... Viņi var pieņemt iedzīvotāju kādas idejas, kur kādus soliņus vajag, bet tālāk jau tad lems dome par iespējām tos soliņus uzstādīt," komentēja Rīgas domes projektu koordinatore  Agnese Siliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt