Plāno vērienīgu rehabilitācijas centra «Rāzna» pārbūvi

Rehabilitācijas centrs “Rāzna” ir vienīgais Latgalē, un pacientu pieprasījums pēc piedāvātajām procedūrām ir nemainīgi liels. Tajā pašā laikā Zosnas pils ēka, kur jau ilgus gadus atrados ārstniecības iestāde, pašlaik ir bēdīgā stāvoklī. Tāpēc gan mediķi, gan pacienti ar cerībām raugās uz Rēzeknes pašvaldības iecerēto apjomīgo ēkas remontu.

Plāno vērienīgu rehabilitācijas centra “Rāzna” pārbūviIveta Čigāne

„Tā ir galvenā ēka. Ēka ir vēsturiska. Tai pamati tika likti 1909. gadā. Varat spriest, cik tā ēka ir veca,” izrādot bijušās Zosnas pils, bet tagad rehabilitācijas centra „Rāzna” plašo trīs stāvu ēku, kas aizņem gandrīz visu pie Zosnas ezera esošā pakalna teritoriju, pastāstīja centra valdes locekle Diāna Gavare-Karpova.

Kārtīgu remontu ēka nav piedzīvojusi vēl no sanatorijas „Rāzna” laikiem. „Pirmais un galvenais ēkas pastāvēšanas noteikums ir labs jumts. Pašlaik jumts ir savu nokalpojis. Cik nu varējām, mēs to lāpījām, bet nu tagad tam ir pienācis laiks lielākiem darbiem,’ sacīja Gavare-Karpova.

Lai arī plosās Covid-19 epidēmija, ievērojot visus drošības pasākumus, rehabilitācijas centrs turpina savu darbu. „Mēs sniedzam pakalpojumus pacientiem ar balsta kustību, neiroloģisko un asinsrites slimību rehabilitācijai. Pašlaik mums ir 45 pacienti. Daļa no tiem ir pēc pārslimotās Covid-19 infekcijas. Pārējie ir pacienti pēc pārslimotā insulta, pēc dažādām neiroloģiskām kaitēm. Kopā mums ir 50 darbinieki,” pastāstīja Gavare-Karpova.

Priežu ieskautās ēkas pagalmā paelpot svaigu gaisu ratiņkrēslā izvesta pensionāre no Rēzeknes. Viņa rehabilitācijas centrā pēc pārslimotās Covid-19 infekcijas atgūst spēju kustēties.

Savukārt Rēzekniete Larisa, lai arī uzskata, ka sadzīves apstākļi rehabilitācijas centrā varētu būt mūsdienīgāki, tomēr uzver centra atrašanās vietas lielo nozīmi.

Pagājušā gada jūnijā Veselības ministrija nodeva rehabilitācijas centra “Rāzna” ēku un tam piekrītošos nekustamos īpašumus Rēzeknes valstspilsētas domei. Līdz ar to pašvaldība ieguva tiesības piedalīties konkursos, lai varētu saņemt līdzfinansējumu centra ēku remontam un rekonstrukcijai.

Kā stāsta Rēzeknes Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs, šobrīd notiek darbs, lai sagatavotu nepieciešamo tehnisko dokumentāciju, kas ir saistīta ar bijušās sanatorijas ēkas atjaunošanu un rekonstrukciju. „Mēs pasūtījām ēkas tehnisko ekspertīzi, kur eksperti konstatēja tās vājākas vietas, kurām jāpievērš uzmanība. Runa ir par jumta konstrukcijām, jo ēka ir vēsturiska un remontdarbi tajā nebija veikti jau ilgus gadus. Mēs esam parakstījuši projektēšanas darbu līgumu ar SIA “5. iela”, un mums jau notika vairākas tikšanās ar projektētājiem,” pastāstīja Orlovs.

Ja tiks saņemts finansējums, rehabilitācijas centra „Rāzna” vēsturisko ēku sagaida ļoti lielas pārmaiņas. „Galvenais mērķis tagad ir izstrādāt tehnisko dokumentāciju rekonstrukcijas darbiem, kas ietver sevī arī energoefektivitātes pasākumus, kas skars apkures un ventilācijas sistēmu, iespējams, arī logu un durvju nomaiņu, pagrabstāva siltināšanu un arī darbus, kas saistīti ar jumta seguma maiņu. Skatīsimies arī visas komunikācijas – ūdensvads, kanalizācija, elektroinstalācija arī tiks atjaunota,” pastāstīja Orlovs.

Pašlaik uzsākta rehabilitācijas centra “Rāzna” ēkas atjaunošanas būvprojekta izstrāde. Plānots, ka renovācija varētu notikt tuvāko pāris gadu laikā.

Tāpat Rēzeknes valstspilsētas dome plāno arī vēl viena dzīvojamā korpusa būvniecību centra teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt