4. studija

Vājredzīgs cilvēks gadiem ilgi sapno par iespēju nomazgāties un izmazgāt veļu.

4. studija

Pret kādiem šķēršļiem atduras daudzstāvu nama iedzīvotāju vēlme nosiltināt māju?

Vai Jūrmalā, aizbildinoties ar Lielupes krasta stiprināšanu, sākusies promenādes būvniecība?

Majoru iedzīvotājus satrauc izbūves darbi Lielupes krastā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jūrmalas pašvaldība Majoros gar Lielupes krastu veidošot nostiprinājumu 1,3 km garumā. Taču vietējie iedzīvotāji LTV raidījumam "4. studija" pauda satraukumu, ka ir apmānīti un plānotā stiprinājuma vietā visā garumā varētu tikt izbūvēta publiska promenāde.

Majoros gar Lielupi paredzēts izbūvēt nostiprinājumu no Rīgas ielas 2 līdz Plūdu ielas galam. Plānotais nostiprinājuma augstums ir 2,62 metri. Šobrīd šajā posmā gar upes krastu izcirsti koki.

Vietējie iedzīvotāji uzskatīja, ka projekta gaitā Jūrmalas pašvaldība pārkāpusi virkni normatīvo aktu, tostarp attiecībā uz publisko apspriešanu par koku izciršanu publiskā vietā, tomēr Jūrmalas dome norādīja, ka publiskā apspriešana notikusi pirms vairākiem gadiem un publiska promenāde šajā vietā nav paredzēta.

"Mēs cīnāmies, lai tur nostiprina krastu, respektējot skaisto Latvijas dabu, piekrastes ainavu ar vecajiem vītoliem, kuri tagad gandrīz visi ir izcirsti," sacīja vietējā iedzīvotāja Ieva Skangale.

Iedzīvotājus arī satrauc, ka gar Lielupes krastu tiks ierīkota tradicionāla tūristu pastaigāšanās vieta no Majoru stacijas. 

Jūrmalas pilsētas domes Attīstības pārvaldes Infrastruktūras investīciju projektu nodaļas vadītāja Baiba Birzniece skaidroja, ka gar upi tiek izbūvēta aizsargbūve: "Krastā vai pie krasta līnijas ūdenī tiek iegremdēta rievsiena, un posms no rievsienas līdz esošai krasta līnijai tiek aizpildīts ar grunti, un tiek veikta tās virsējās daļas apzaļumošana."

"Promenādes tās klasiskajā izpratnē tur nebūs, tā ir aizsargbūve! Nekas nav mainījies! 2018. gadā mēs tikāmies ar skarto zemju īpašniekiem, stāstījām, prezentējām projekta ieceri, tā tika no viņu puses saskaņota," uzsvēra Baiba Birzniece.

Ieceres pirmais detālplānojums bijis izstrādāts jau 2006. gadā. Nākamais detālplānojums ticis izstrādāts 2008. gadā pēc privātīpašnieku ierosinājuma. "Visi manis iepriekš minētie dokumenti ir sabiedriski apspriesti un apstiprināti ar domes lēmumiem," pauda Jūrmalas domes pārstāve. Dome iepriekš pieteikusies Eiropas fondu projekta konkursā un ieguvusi finansējumu, lai veiktu Lielupes krasta stiprināšanu. Līdz šim darbus neesot veikuši tieši finansējuma trūkuma dēļ.

Jūrmalas domes pārstāve arī skaidroja, ka koku izzāģēšana notikusi, konsultējoties ar arboristiem: "Saskaņojot būvniecības ieceri, tika atzīmēti 180, mazliet vairāk, cērtamie koki. Uzsākot jau darbus objektā, koki tika apskatīti, tika pieaicināti arboristi, novērtēts šo koku tehniskais stāvoklis. Dabā tika apzināti 172 koki, tā kā daļa koku jau bija krituši."

Koki esot bijuši mazvērtīgi un neesot bijuši saglabājami. Cilvēki gan apgalvo, ka koki bija gan stalti, gan gleznaini, kas upes krastu padarīja īpaši pievilcīgu.

Darbus upes krastā bija plānots veikt līdz nākamā gada martam, tomēr nu tie varētu ievilkties. "Ņemot vērā, ka mums ir nepieciešams veikt izmaiņas būvprojektā – gan koku dēļ, gan arīdzan ieklausoties iedzīvotāju vēlmēs, paredzot papildus noejas un trepes piekļūšanai Lielupei, – tad, iespējams, būs nepieciešams šis darba izpildes termiņa pagarinājums," sacīja Jūrmalas domes pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti