4. studija

Kā rīkoties, ja gan biļetes, gan nauda iestrēgusi virtuālajā pasaulē?

4. studija

Par kādiem darbiem kapos atbildīgi aizgājēju tuvinieki un kas jāpaveic pašvaldībai?

Kāpēc Jēkabpilī pie vilcienu stacijas iebraucējus sagaida izgāztuve?

Jēkabpilī pie stacijas nīkst nesakopta ēka; īpašnieka plāni par attīstību apstājās

Jēkabpilī, netālu no Krustpils dzelzceļa stacijas, jau vairākus gadus stāv pamesta māja, kuras apkārtne ir piedrazota, piebūvēs sagāzti sadzīves atkritumi. Uz mājas adreses plāksnes norādīts, ka tas ir pašvaldības īpašums, taču vietējā iedzīvotāja neizpratnē, kādēļ teritorija nav sakopta un kādēļ to nevarētu atvēlēt Ukrainas kara bēgļu izmitināšanai. Tikmēr vietvarā norādīja – pirms trim gadiem ēka pārdota, un jaunais īpašnieks plāksni nav noņēmis. Savukārt īpašnieks atzina – ja pašvaldība atsauktos un palīdzētu ar labiekārtošanu, būtu ar mieru īstenot ierosinājumu par bēgļu uzņemšanu.

Vietējā iedzīvotāja Inta Zirnīte, kura pati savulaik šajā ēkā strādājusi, kad tajā darbojās Baltijas Dzelzceļa medicīnas dienesta slimnīca, Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" atzina – viņasprāt, tā nebūtu slikta vieta, kur izmitināt no Ukrainas kara bēgošos, taču vajadzētu savest to kārtībā.

"Es pati desmit gadus nostrādāju, es zinu to iekārtojumu, kāds tur bija... tāda bija runa. Tagad, braucot uz Rīgu, šausmīgs paskats," viņa piebilda.

Viņa atminējās, ka savulaik tur viss bijis iekopts, ierīkots pagalms bērniem, taču tagad –

viss izpostīts un nodedzināts. Kad ēku pametis arī ģimenes ārsts, kuram kabinets atradies vienā nama spārnā, apkārtne sākusi pārvērsties izgāztuvē.

Fasādei piestiprinātā adreses plāksne norāda, ka nams ir pašvaldības īpašums. Tomēr Jēkabpils novada domes pārstāvis Raits Sirmovičs skaidroja: "Tā ir viltus informācija, īpašniekam arī tas bija jāizdara, jānomaina šī te izkārtne. Lai šī adrese paliek vecā, bet īpašnieks paliek cits. Šī ēka stāv jau ilgus gadus. Sākumā tur bija Dzelzceļa slimnīca, pēc tam mūsu Sociālais dienests, bet pēc tam, kad pārvācās uz citām telpām, tā viņa palika tukša un tā arī viņa stāvēja, bet 2019. gadā pašvaldība šo ēku pārdeva privātpersonai. Privātpersona tagad ir izmaksājusi pilnu summu un tagad tā ir privātpersonas atbildība par šīs ēkas stāvokli. Pašvaldībai tur plānu nav. Privātpersonai acīmredzot ir."

"4. studija" pie ēkas secināja, ka nesen teritorijā arī veikti šādi tādi sakārtošanas darbi, prātojot, vai tie netika ieplānoti tādēļ, ka turp devās filmēšanas grupa.

Tikmēr domes pārstāvis vērtēja: "Protams, kārtības tur nav. Pašvaldībai tur kādi līdzekļi šo te ietekmēt... Administratīvi sodīt. Pašreiz tas nav vēl darīts, cik es zinu, īpašnieks ir brīdināts mutiski, lai sakopj. Skatīsimies, ja tā tālāk būs, būs jāpielieto represīvas metodes."

Bet uzņēmējs Staņislavs Millers, kurš, iegādājoties īpašumu, loloja grandiozas ieceres ēkas izmantošanai, atzina: "Pirmā ideja bija izmantot to kaut kādiem komerciāliem nolūkiem, bet sākās kovids, tagad ir cita krīze, tāpēc arī tā ēka stāv neizmantota. Tomēr ir līgumi par sakopšanu, par apsardzi, bet – jā... šī ēka nav izmantota diemžēl. Un es jums nevaru uzreiz pateikt, kad tās visas idejas un plāni atjaunosies."

Ēkas īpašniekam iepatikās jēkabpilietes ideja par ēkas izmantošanu bēgļu vajadzībām.

Viņš uzsvēra, ka noteikti sadarbotos ar pašvaldību, ja vien tā būtu ieinteresēta palīdzēt. "Tur ir elektrība, tur nav problēmu ar jumtu tagad, bet tur nav ūdens. Ja pašvaldība kaut kā sazināsies un viņiem būs vajadzība, idejas un viņi, kā variants, varēs to izremontēt, es domāju, ka es varēšu to izīrēt uz pāris gadiem par remonta izmaksām. Bet diemžēl neviens ar mani, neskaitot jūs, nesazinās par tādām idejām," viņš teica.

Uzņēmējs Millers raidījumam apgalvoja, ka nolēmis cīnīties ar tiem, kuri šajā īpašumā izgāž sadzīves atkritumus. Viņš pieļāva – ja cilvēku kultūras līmenis un attieksme pret vidi nemainīsies, tiks izmantotas radikālas metodes.

"Tur ir kaut kādi kaimiņi, kuriem, es nezinu, nav savas miskastes un viņi tos atkritumus nes un atstāj manā teritorijā. Es domāju, ka labāk uzsākt ar uzkopšanu un pēc tam, ja būs problēmas un tās nebūs atrisināmas, tad uzstādīt kameras un ziņot policijai par tiem cilvēkiem, jo tā ir cūcība, tā darīt," norādīja uzņēmējs.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt