4. studija

Ceturtā studija

4. studija

Vai skolas mācību gada beigās drīkst noteikt īpašus pārbaudes darbus?

Kad uzlabos neizgaismotu, neregulējamu pāreju uz vienas no Rīgas maģistrālēm?

Iedzīvotājiem bažas par neapgaismotu un nedrošu gājēju pāreju netālu no «Spices»

Pārdaugavas iedzīvotāji jau vairākus gadus bažījas par gājēju pāreju tirdzniecības centra "Spice" tuvumā – lai gan satiksme tur ir visai intensīva, pāreja ir neapgaismota. Šajā vietā uzlikti stabiņi, kas atdala joslas, tomēr Rīgas domē skaidroja – vērienīgāki uzlabojumi te netiks veikti, jo drīzumā gājēju pārejas šajā vietā nebūs.

Pāreja atrodas Kārļa Ulmaņa gatvē netālu no Lielirbes ielas, diennakts tumšajā laikā šī pāreja ir neapgaismota, kaut gan satiksme ir ļoti intensīva, Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" skaidroja apkaimes iedzīvotāja.

Tikmēr Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Lelde Rudzika norādīja: "Šī gājēju pāreja, protams, būtu uzlabojama, bet pašlaik arī tieši notiek projekta saskaņošana ar visām atbildīgajām institūcijām, jo piegulošo teritoriju attīstītājs izrāda iniciatīvu un kā privātais investors pārveidos šo gājēju pāreju, pārceļot to tuvāk uz Lielirbes ielas pusi, pārveidojot to par regulējamu gājēju pāreju. Pēc tam otrajā kārtā jau cits privāts investors ir iecerējis tur izveidot regulējamu krustojumu."

Varētu izklausīties dīvaini, ka satiksmes drošības uzlabošana atkarīga no privātiem investoriem, taču tā ir ierasta prakse, piemēram, ja tiek uzbūvēts lielveikals vai arī jaunas daudzdzīvokļu mājas. Tādos gadījumos blakus esošo ielu infrastruktūras uzlabošanā iesaistās tieši šie attīstītāji.

"Jā, tieši tā tas arī ir, jo viņi savās piegulošajās teritorijās veic uzlabojumus, kaut ko attīsta, un viņiem ir jānodrošina arī piekļuve šīm teritorijām pēc tam, kad projekti tiek pabeigti," skaidroja Rudzika.

Viņa gan neatklāja, kuri ir šie investori.

Par to, cik sen šāds projekts tiek saskaņots un kad to varētu īstenot, Rudzika skaidroja: "Pagaidām par projekta īstenošanu mēs nevaram pateikt, kad tas varētu tikt realizēts, bet vispār diezgan sen notiek šis sarunu process un sen jau notiek projekta saskaņošana, un ceram, ka tā realizācija notiks pēc iespējas drīzāk."

Kā skaidroja Satiksmes departamentā, pērn, lai uzlabotu drošību pie šīs gājēju pārejas, tika uzstādīti stabiņi, taču vērienīgākus darbus neuzsāka,

jo tad būtu jāiegulda līdzekļi tur, kur drīz vien gājēju pārejas nemaz nebūs.

"Lai uzlabotu gājēju pāreju, atkal vajadzētu izstrādāt projektu, jo gājēju pāreju vajadzētu apgaismot, tur būtu jāievieš dažādas nepieciešamās prasības, kas ir norādītas, un tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ pašvaldība vēl nav sākusi šo gājēju pāreju projektēt, jo jau kādu laiku bija zināms tas, ka ir iniciatīva no privātiem investoriem, kas to darīs," teica pašvaldībā.

Tātad gājēju pāreja Kārļa Ulmaņa gatvē pie Jaunmoku ielas tiks likvidēta un ar privāto investoru iesaisti tiks pārcelta Lielirbes ielas virzienā, kur tā būs regulējama un, cerams, arī apgaismota.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt