4. studija

Kāpēc "Rīgas namu pārvaldnieks" uzsācis cīņu ar ceriņiem?

4. studija

4. studija. Kailums pludmalē un maksa par stāvvietu

Kāds sods draud, ja ap auto ilgstoši nav notīrīts sniegs?

Par sniega nenotīrīšanu ap ilgstoši atstātu automašīnu Rīgā draud naudassods

Par savlaicīgi neiztīrītām autostāvvietām Rīgā sodu var piemērot ne tikai par ielu tīrīšanu atbildīgajiem uzņēmumiem, bet arī automašīnas īpašniekam, ap kura ilgstoši atstāto spēkratu sakrājies sniega valnis, Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" skaidroja Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Lielas problēmas puteņa laikā un pēc tā sagādā trešās kategorijas ielas, kuras tīra pēdējās un gar kuru malām novietotas automašīnas. Ja automašīnas īpašnieks nenotīra spēkratam apkārt sakrājušos sniega valni, var draudēt arī sods, skaidroja RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

"Patiesībā sniegs no pašas automašīnas nav obligāti jānotīra, bet ir jānotīra tai apkārt. Šī norma ir radīta tieši tādēļ, ka šie sniega tīrītāji fiziski nemaz nevar apkārt automašīnai iztīrīt, un tad tam transportlīdzekļa īpašniekam, kurš šo stāvvietu ir aizņēmis, pienākums ir pašam ap automašīnu notīrīt, lai būtu vienkārši kārtība un, kad viņš aizbrauc, lai tur nepaliek kupena četrstūra formā, bet ir normāli notīrīta vietiņa, kurā var nākamais novietot savu automašīnu. Tā man šķiet daļēji kā tāda pieklājības norma," sacīja Sadovskis.

Likumā noteiktais sods par nenotīrītu sniegu ap transportlīdzekli var sasniegt pat 350 eiro, taču var piemērot arī brīdinājumu.

Sodu policija var piemērot, ja sniegs nav notīrīts vismaz trīs diennaktis.

"Šajā gadījumā, kad policija saņem izsaukumu, fiksē situāciju, fiksē, ka automašīna tur stāv, bet brīdinājums netiek likts – daļēji praktisku iemeslu dēļ, jo, ja šī automašīna ir vienkārši milzīga kupena, tad īsti pie vējstikla nepiestiprināsi to brīdinājumu un tad trīs dienas vēlāk policijas darbinieki apseko šo vietu vēlreiz un tad jau skatās, vai automašīna ir bijusi pārvietota vai nav bijusi pārvietota, vai ir trīs dienas stāvējusi, un, ja ir, tad jau var tikt uzsākts administratīvā pārkāpuma process," skaidroja RPP pārstāvis.

Šosezon gan nevienam automašīnas īpašniekam sods šāda pārkāpuma dēļ nav piemērots, tomēr bijuši gadījumi, kad veiktas profilaktiska rakstura pārrunas, kuru laikā policija informē par noteikumiem un lūdz tuvākajā laikā sniegu ap automašīnu notīrīt. 

"Pēc trim dienām var tikt uzsākts Administratīvā pārkāpuma process, un tad jau procesa ietvaros, visticamāk, [īpašnieks] tiks aicināts sniegt paskaidrojumu, lai noskaidrotu, kādēļ un kāda bija tā situācija, jo, piemēram, ja cilvēks ir bijis slims vai bijis ceļojumā, vai kā tamlīdzīgi, tad būtu absurdi neņemt tādus faktus vērā," sacīja Sadovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti