Piecās Latvijas pilsētās veiks automašīnu bezmaksas savirzes pārbaudes

No 24. līdz 30. aprīlim vairākās Latvijas pilsētās tiks veikta nebijusi akcija – automašīnu bezmaksas ritošās daļas savirzes pārbaude. Šī akcija ar Latvijā pirmo mobilo savirzes stendu ir nākamais solis autovadītāju uzmanības pievēršanai tam, cik nozīmīgs ir automašīnas tehniskais stāvoklis drošībai uz ceļa. 

"Drošas braukšanas skola" (DBS) sadarbībā ar autoservisu tīklu "Bosch Car Service" un "Statoil Fuel & Retail Latvia" kopīgās akcijas automašīnu bezmaksas balstiekārtas savirzes pārbaudes notiks:

24. aprīlī      12:00 – 19:00 DUS "STATOIL Sarkandaugava", Rīgā
25. aprīlī      11:00 – 18:00 pie T/C "Jēkabpils Centrs", Vienības ielā 7, Jēkabpilī
26. aprīlī      11:00 – 18:00 pie T/C "Oga", Rīgas ielā 4d, Preiļos
28. aprīlī      11:00 – 18:00 pie Valmieras Kultūras centra, Rīgas ielā 10, Valmierā
29. aprīlī      11:00 – 18:00 DUS "STATOIL Dobele", Dobelē
30. aprīlī      12:00 – 19:00 DUS "STATOIL Ulmanis 1", Rīgā

Šīs akcijas ietvaros DBS ir veikusi arī autovadītāju aptauju par autoservisu izvēli, kas atklāj gan pozitīvus, gan negatīvus auto īpašnieku ieradumus.

Viens no pārsteidzošākajiem atklājumiem ir tas, ka 36,8% lietoto automobiļu pircēju pērk "kaķi maisā", jo pirms automašīnu iegādes nepārbauda tās tehnisko stāvokli servisā.

Veiktā aptauja uzrādīja arī pozitīvas iezīmes, piemēram, 82% aptaujāto piekrīt, ka nesertificētos un nepazīstamos servisos nav iespējams atjaunot stipri sasistas automašīnas tā, lai tās ir tikpat drošas kā pirms avārijas. Autoīpašnieki gadu gaitā ir sapratuši arī to, ka remonta procesā ir svarīga rezerves daļu kvalitāte – tikai mazāk kā 10% aptaujāto ir atklājuši, ka neuztraucas par rezerves daļu kvalitāti un izvēlas lētākās.

Tieši tikpat daudz respondentu ir atklājuši, ka savas automašīnas tehniskā stāvokļa diagnostiku veic tikai pirms tehniskās apskates. Pārējie ir atklājuši, ka veic regulāru diagnostiku vai to dara tad, kad rodas aizdomas par kādu bojājumu. 76% auto īpašnieku ir atklājuši, ka pirms remontdarbu uzsākšanas mēdz lūgt servisam sastādīt tāmi, kas, protams, ļauj izvairīties no pārsteigumiem saņemot automašīnu pēc remonta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti