Panorāma

Piesaka noraidījumu tiesnesei

Panorāma

Lauksaimniecības zemi var izpirkt spekulanti

Latvijā izgudrots auto piedalīsies sacīkstēs ASV

Latvijā izgudrots elektromobilis piedalīsies sacīkstēs ASV

Latvijas ekipāža Jāņa Horelika vadībā šogad būs vienīgā no Baltijas valstīm, kas piedalīsies leģendārajās auto sacīkstēs ASV, Paikspīkas kalnā. Šodien auto konstruktors Andris Dambis kopā ar kolēģiem demonstrēja vairāku mēnešu darbu – elektromobili, ar kuru Latvijas komanda cer jau nākamgad uzvarēt sacīkstēs.

Vairāku mēnešu plānošana, trīs mēnešu montāža un automobilis ir atjaunots. Pirms gada Latvijas ekipāža jau ir piedalījusies sacensībās Paikspīkas kalnā, bet neveiksmīgi. Šogad dodas atkārtoti.

Gan pilots, gan inženieri atzīst - iespējams, uzvaras vēl nebūs. Šoreiz pārbaudīsim mūsu izgudrojumu, bet nākamgad noteikti brauksim, lai vinnētu. „Mūsu šī gada mērķis būs notestēt jaunu dzinēju,” saka auto pilots Jānis Horeliks.

Spēkrats brauc klusi, var dzirdēt tikai vēju – atzīst izgudrotāji. Toties šis elektriskās piedziņas auto ir jaudīgs – sacensības laikā ātrums var sasniegt līdz pat 140 kilometriem stundā.

Jau pēc dažam dienam automašīnu nogādās līdz Frankfurtes lidostai, ievietos parastajā pasažieru lidmašīnā, kurā lidos arī visa ekipāža, un tā automašīna tiks nogādāta līdz ASV. Sacensības Paikspīkas kalnā notiks 29.jūnijā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti