Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Uzņēmīgi jaunieši no biznesa idejas neatsakās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ventspils pludmalē smilšu skulptūras

Ventspils pludmalē skatāmas dabas tēmai veltītas smilšu skulptūras

Ventspils Zilā karoga pludmalē var vērot smilšu skulptūras, ko vairāku dienu garumā veidoja mākslinieki, kuri ieradušies no tuvajām kaimiņvalstīm un no dažādām Latvijas pilsētām. Festivāla kodolu veido daudzi jaunie tēlnieki – Latvijas mākslas skolu audzēkņi, kuri pedagogu vadībā veidoja kompozīcijas, kas tika veltītas dabas tēmai. Līdz šim festivāls “Zelta smilšu grauds” notika Pāvilostā, bet jau otro gadu tēlnieki pārcēlušies uz Ventspili.

Festivāls „Zelta smilšu grauds” Ventspilī notiek vien otro gadu. Pie Dienvidu mola profesionāļi savas idejas realizēja trīs dienu garumā, bet visvairāk cilvēku pludmali apmeklēja sestdien, kad festivālā varēja iesaistīties ikviens, saņemot lāpstas, lejkannas un grābekļus.

"Jau otro gadu desmitu braucam uz šo “Zelta smilšu graudu”. No sākuma viņš bija Pāvilostā un tagad Ventspilī, un mēs esam gandrīz visas reizes bijuši,” saka Priekules mākslas skolas pedagoģe Kristīne Cukura

Jau nedēļas sākumā Ventspilī ieradās mākslinieki no Aizputes, Kuldīgas, Ķekavas, Priekules, arī no Lietuvas. Kā pirmais festivālā darbu sāka tēlnieks Sergejs Celebrovskis no Maskavas un izveidoja demo skulptūru apmēram četru metru augstumā.

“'Mitras smiltis turas labi. Ja labi noblietē, tad skulptūra stāvēs ilgi,” norāda tēlnieks Sergejs Celebrovskis.

Sergejs ir daudzu festivālu godalgu ieguvējs: vismaz 15 pirmās vietas dažādos smilšu tēlniecības festivālos. Vienugad bijis arī labākais pasaules konkursā. Šī gada festivāla tēma ir “Daba”. Te nu izdomai nebija robežu. Šogad atbraukuši bija pieci tēlnieki, kas darbojās individuāli un vairāki mākslas skolu kolektīvi vecumā līdz 16 gadiem:

“Darbs var nobrukt. Tad ir tāds liels kreņķis! Un, protams, milzu darbs ir vējā smiltis pārnēsāt un pārcilāt. Ir tā, ka bērni vairs parunāt nevar,” saka Ķekavas mākslas skolas pedagoģe Zīle Ozoliņa-Šneidere.

Festivāla noslēguma dienā par labākajiem atzīti Ķekavas un Ventspils mākslas skolu kolektīvie darbi, bet galveno balvu ieguva Aizputes mākslas skola, kas veidoja skulptūru ar nosaukumu "Eksotika".

“Strādājot ar smiltīm, tas ir tāds slīdīgs materiāls, kurš vienā brīdī ir mākslas darbs, otrā – smilšu kaudze,” darbu raksturo Aizputes mākslas skolas audzēkne Ketija Pujāte.

Skolēnu komandām, piedaloties smilšu skulptūru festivālā, galvenais ir iegūt pieredzi. Nemaz nav tik vienkārši labi sadarboties savā starpā. Vējainā laikā smiltis ātri izžūst, bet vistraucējošākais šāda veida mākslai ir lietus.

Festivāla “Zelta smilšu grauds” rezultātu Ventspils pludmalē var apskatīt vēl līdz 26.jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt