Kultūras ziņas

Māra Upzara krāsu piesātinājums

Kultūras ziņas

Jūrmala bez «Jaunā viļņa»

Jauno cirka mākslinieku konkurss

Topošie profesionāļi gūst pieredzi jauno cirka mākslinieku konkursā

Rīgas cirks astoto reizi rīkoja starptautisko jauno profesionālo un topošo cirka mākslinieku festivālu-konkursu "Brīnumu pilna pasaule". Festivālā ar bagātīgu un krāšņu programmu tika pārstāvētas desmit valstis, 16 cirka skolas un 100 jaunie mākslinieki.

Rīgas cirkā noslēdzies astotais starptautiskais jauno profesionālo un topošo cirka mākslinieku festivāls-konkurss "Brīnumu pilna pasaule". Uz festivālu bija ieradušies mākslinieki no Eiropas un arīdzan bijušajām padomju valstīm.

"Cirks - tas nav dzīves veids, tā ir pati dzīve, un tā sākas jau ļoti agrā vecumā," tā cirka mākslinieka dzīvi raksturo Ukrainas Nacionālā cirka direktore Ludmila Ševčenko.

"Tā ir pilnīgi cita atmosfēra, tu dzīvo tikai šim mirklim, šeit ir nepieciešama milzīga koncentrēšanās, nevienas liekas domas. Es domāju, ka individuālās meistarības līmenis šobrīd attīstās ļoti strauji. Šķita, ka ir sasniegta robeža, bet nē - meistarībai robežas nav. Arvien tiek izdomāti jauni, neiedomājami triki, tieši individuālā meistarība ir ārkārtīgi izaugusi," vērtē Ševčenko.

Festivāla dalībnieku vecums - no četriem līdz 25 gadiem. Viņu vidū ir gan akrobāti un žonglieri, gan virves staigātāji un gaisa vingrotāji. Žūrija, kuras sastāvā bija cirku direktori un cirka jomas speciālisti, vērtēja 51 priekšnesumu ap 100 jauno mākslinieku izpildījumā.

Nadežda Nagovicina, cirka studijas "Naģežda" vadītāja no Iževskas Krievijā, norāda, ka  konkursā ir ļoti spēcīgi numuri un tā ir lieliska iespēja gūt pieredzi: "Cirks - tā ir dzīve. Mēs tajā augam gan fiziski, gan dvēseliski, mācāmies cienīt profesiju, cits citu un, protams, skolotājus."

Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska, neskatoties uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par nedienām ar ēkas tehnisko stāvokli, cirka nākotnē raugās ar cerībām.

"No vienas puses, ir unikālās teritorijas restaurācija, no otras puses, ir visas šīs teritorijas renovācija un jaunbūve, lai tas ir reāls mākslas komplekss, tāds, kā mūsdienās pasaulē būvē cirkus. Mums ir iespējas, mums ir laukums, mums ir vieta, mums ir aura, mums ir tradīcija, mums ir pasaules cirka mākslas uzticēšanās. Mums ir uzdevums savākt šeit skatītāju un cirka mākslu," norāda Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti