«The xx» - pirmie «Sunset Festival» zināmie mākslinieki

"Sunset Festival 2017" uzsāk šīs vasaras programmas izsludināšanu ar vienu no šobrīd pasaules visaktuālākajām un mūzikas kritiķu augstāk vērtētajām britu grupām "The xx", kura festivālā Siguldas Pilsdrupu estrādē uzstāsies 15. augustā.

Šovasar Siguldas Pilsdrupu estrādē paredzēti vismaz četru starptautiski pazīstamu mākslinieku koncerti, katrā no tiem piedalīsies arī pašmāju vai mazāka mēroga ārzemju muzikālās zvaigznes. Nākamie festivāla dalībnieki tiks atklāti piektdien, 3.martā, informē festivāla rīkotāji.

Šis būs "Sunset Festival" otrais gads, taču pirmsākumi meklējami vēl 2015.gadā, kad Siguldas Pilsdrupu estrādē tika rīkoti džeza leģendas Ričarda Bonas un ekstravagantās britu dziedātājas Rošīnas Mērfijas koncerti.

Pagājušajā vasarā Pilsdrupu estrādē un Pils dārzā norisinājās jau divi festivāla pasākumi ar pasaules līmeņa mūzikas zvaigžņu piedalīšanos. Pilnībā izpārdoto 3.jūlija festivāla dienu vainagoja īru dziesminieka Demjena Raisa uzstāšanās, savukārt 6.jūlijā pilsētas iedzīvotājus un viesus pulcēja britu grupa "James".

Abās festivāla dienās uzstājās arī vairāki vietējie mākslinieki, daži no viņiem siguldieši, piemēram, 3.jūlijā dziesminieks Kārlis Kazāks, bet 6.jūlijā - "Neon Saturdays" un "ZigZag".

No citiem līdzīgiem Latvijas festivāliem "Sunset Festival" atšķiras ar uzsvaru uz mūzikas baudīšanu īpašā gaisotnē un kvalitatīvām izklaides iespējām ļoti dažāda vecuma cilvēkiem.

Iespējams - daļa ierindas klausītāju britu elektroniskā indīroka trio "The xx" iepazina tikai šoziem ar populāro radiohitu "On Hold" (nr. 1 Lielbritānijā un nr. 2 ASV; pirmajā desmitniekā Latvijā). Kompozīcija iekļauta albumā "I See You", kas ir trešais grupas karjerā. Tas nāca klajā 13.janvārī un ir otrais, kas spējis uzrāpties britu topa pašā virsotnē.

Tādus pašus panākumus savulaik sasniedza debijas albums "xx" (2009), kamēr otrais ar nosaukumu "Coexist" (2012) bija piektajā vietā. 2010.gadā "The xx" saņēma prestižo "Mercury" balvu un 2011.gadā grupa tika nominēta "BRIT" balvai veselās trīs kategorijās.

Grupa "The xx" uzstājās festivālā "Positivus" 2013.gadā.

Publiskā festivāla biļešu pārdošana sāksies 6.martā plkst. 10.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti