Rīta Panorāma

Filmas Spertāla Kapričo pirmizrāde Nacionālajā mākslas muzejā

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Telefonintervija ar Gintu Putniņu par Sunset festivālu 2018

«Sunset» festivālā uzstāsies «Clean Bandit» un notiks «Radio SWH» 25 gadu pasākums

“Sunset Festival” izsludinājis pirmos divus nākamās vasaras pasākumus. 5.jūlijā Siguldā uzstāsies britu elektroniskās mūzikas grupa “Clean Bandit”, bet 14.jūlijā notiks vērienīgs "Radio SWH" 25 gadu "flash-back" pasākums, kurā uzstāsies tieši tie paši mākslinieki, kas muzicēja radio atklāšanas pasākumā 1994.gadā.

"Clean Bandit" - kā jauna dziesma, tā hits

Šobrīd plānoto “Sunset Festival 2018” pasākumu sezonu paredzēts sākt ar aizraujošo britu trio “Clean Bandit” uzstāšanos. Viņu kontā ir labi zināmie radiohiti „Rockabye”, „Symphony”, „Rather Be”, „Real Love”, „I Miss You”, „Tears”, „Stronger” un virkne citu.

Veiksmīga elektroniskās un popmūzikas apvienošana ar klasiku (Mocarts un Šostakovičs) un spilgtu solistu atrašana savām dziesmām ir britu grupas “Clean Bandit” panākumu atslēga, sākot no Džesas Glinas (Jess Glynne) balss viņu pirmajā starptautiskajā hitā „Rather Be”, kam seko „Real Love”; tad superhits „Rockabye”, kurā vokālās partijas dala Annemarija (Anne-Maria) un Šons Pols (Sean Paul), un „Symphony”, kur solistes lomā Zāra Larsone.

Kā trāpīgi minēts presē – kā jauna dziesma, tā hits. „Grammy” un „Urban Music Awards” ir uzskatāmi apliecinājumi trio sasniegumiem.

Būtiski, ka “Clean Bandit” dzīvās uzstāšanās ir ne mazāk iespaidīgas kā viņu ieraksti. Par to būs iespēja pārliecināties nākamvasar Siguldā.

"Radio SWH" 25 gadu "flash-back" 14.jūlijā

1994.gada pavasarī savu darbību sāka "Radio SWH" - pirmā tāda līmeņa Latvijas komercradiostacija. Zīmīgas šīs radiostacijas papildu aktivitātes bija koncertu organizēšana. Ar vienu no vērienīgākajiem tika svinēta "Radio SWH" atklāšana.

Atsaucot atmiņā tā laika notikumus, tika nolemts no jauna sapulcēt tieši tos pašus māksliniekus, kas Skanstes ielas pagalmā uzstājās tālajā 1994.gada jūlijā: Dr. Alban, Haddaway, “Ace of Base” (pārstāvēs soliste Dženija Bergrena), “Army of Lovers” un Rozalla.

Labi zināmu hitu izpildītāju plejāde, ar kuriem nav nepieciešamības iepazīstināt, jo šīs kompozīcijas ir pastāvīgā radiorotācijā joprojām. Šoreiz tikai mainīta koncerta vieta – Siguldas pilsdrupu estrāde.

“Sunset Festival” ir atsevišķu pasākumu koncertsērija, kas gleznainajās Siguldas pilsdrupās un apkārtnē noris kopš 2016.gada. Šai laikā pilsdrupu estrādē vai pils parkā uzstājušies Demjens Raiss, “James”, Džesija Veira, “The Naked and Famous”, “The xx”, Kārlis Kazāks, “Neon Saturdays”, “ZigZag”, “Franco Franco”, “Rīgas Modes”, “My Radiant You”, Chris Noah, “Audience Killers”, “Bandmaster”.

Pirmajā festivāla gadā koncertsērija aizņēma divas atsevišķas dienas, pagājušāja vasarā – trīs, un 2018.gada sezonā būs vēl vairāk datumu un tātad izvēles iespēju visdažādākās mūzikas cienītājiem, sola festivāla rīkotāji.

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti