Dienas ziņas

Carnikavas novadu atkal vadīs D.Jurēvica

Dienas ziņas

Rēzeknē atjaunota Zaļā ebreju sinagoga

Zemnieki dziļo ziemu izmanto tūrismam

Sniegoto ziemu izmanto tūrismam – viesus priecē zirgu un haskiju pajūgi

Visu janvāri kurzemniekus priecē ziema ar dziļu sniegu, sauli un nelielu salu. Ventspils pusē zemnieku tūrisma idejas piemēro ziemas apstākļiem – tiek piedāvāta ne tikai karsta pirts, kā citus gadus, bet arī izbraucieni ar kamanām un pat suņu pajūgi. 

Kurzemnieki stāsta, ka neatceras, kad pēdējoreiz bijusi tik dziļa, sniegiem bagāta ziema.  

''Demoras staļļos'' kamanas šonedēļ tiek kustinātas pat trīs reizes dienā - pašu vajadzībām un ciemiņu priekiem. Gelintas Apses saimniecībā ir 16 zirgi, vairumu izmanto jāšanas sportam un trenniņapmācībai.

“Jādara tas, ko pieprasa cilvēki, ko pieprasa dzīve! Tagad ar to vienu gotiņu, vienu cūciņu nekur tālu netiksi. Paši paēduši būs, bet tas arī viss,” saka zemnieku saimniecības “Demoras staļļi” saimniece Gelinta Apse.

Gelinta un Arturs par savu nodarbi ir izvēlējušies zirgkopību. Tieši sen neredzētās kupenas šaipusē zirgkopjiem rada jaunas iespējas - izjādes un trenniņus nomaina izbraucieni kamanās.

Citā pagastā, Zirās,  Juris Šķonis jūdz kamanās suņus. Pirmo gadu ir tāda ziema, ka Ziru haskiju parkā vairāk nekā desmit ziemu mīloši suņi tiek nodarbināti vismaz trīs reizes dienā.

“Cilvēki grib atpūsties. Nav jābrauc nekur - uz Alpiem vai kur. Šeit arī var noķert asas izjūtas, kaut ko neikdienišķu,” stāsta suņu pajūga vadītājs Edijs Bušmanis, skaidrojot, ka vasarā suņus jūdz pie ratiem.

Suņu parks izvietojies slēgtās Ziru skolas teritorijā, dziļajā sniegā ierīkotas divas trases, kuras izmēģināt braucot gan liepājnieki, gan kuldīdznieki, talsenieki un ventspilnieki.

“Ir dienas, kad [braucieni] nav tik ātri. Tas atkarīgs no sniega stāvokļa, tāpat  - suņi var justies dažādi. Vecākais cilvēks mums bija šeit 80 gadi. Mēs izvizinājām omīti, kas nemaz tik skaļi nekliedza, kā jaunās meitenes!” stāsta Šķonis.

Lauku tūrisms pēdējos gados vairāk specializējies nakstmītņu izīrēšanā vai novadam raksturīgu ēdināšanas pakalpojumu sniegšanā. Populāras esot arī lauku pirtis. Tomēr sen neredzētā baltā ziema Kurzemē ļāvusi izveidot jaunu atpūtas un ziemas sporta piedāvājumu - citviet rodas distanču slēpošanas trases, tiek rūcināti sniega motocikli un galdā celtas zemnieku lasītās zāļu tējas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti