Sacentīsies ērču lasīšanā un karūsu maksķerēšanā

Piekto gadu pēc kārtas Ērgļu novadā pulcēsies drosmīgie, lai pārliecinātos par to, cik viegli ir krist par upuri Latvijas bīstamākajam zirneklim – ērcei, kā arī ļautos nesteidzīgai karūsu makšķerēšanai. Pēc 9.maijā notiekošajās sacensībām dalībniekiem būs iespēja darboties radošajās darbnīcās un veidot māla traukus, kalt sev saktu, izliet sveci vai izveidot ziepes. 

 

 

Sacensību pirmais posms prasīs īpašu drosmi, jo tā laikā dalībniekiem tiks piešķirti drošības kombinezoni, cimdi un mazs trauciņš, kur ievietot noķertās ērces. Pēc sacensību starta vienu stundu notiks ērču ķeršana, blandoties grupās vai atsevišķi. Pēc finiša signāla dalībnieki sapulcēsies pie starta, lai salasītos insektus saskaitītu un uzrādītu tiesnešiem.

Pēc rezultāta reģistrēšanas ērces tiks savāktas un nodotas glabāšanā. Otrajā sacensību daļā dalībnieki nodosies nesteidzīgai Latvijā plaši izplatīto karūsas ķeršanai. 

Pirms starta radošās darbnīcas ietvaros katrs pats sev sameistaros makšķeri, par kātu izmantojot turpat sameklētu lazdas koku.

Pieteikšanās notiek sacensību mājaslapā. Pasākuma programmā iekļauts arī akarologa - ērču eksperta stāstījums par ērces dabu un paradumiem. Atpūta dabā ir paredzēta visai ģimenei, jo darbosies arī “bērnu stūrītis”. Būs iespēja radošajās darbnīcās izmēģināt rotkaļa, keramiķa, sveču lējēja un ziepju vārītāja arodu.

Zināms, ka 2013.gada sacensībās stundas laikā notvertas 15 ērces un divu stundu laikā samakšķerētas 383 karūsas.

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti