Meistarklases, šovi, radošās darbnīcas. Aicina uz zinātkāres centra «Futurimo Rīga» dzimšanas dienu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātkāres centrā "Futurimo Rīga" 20. un 21. aprīlī ar pasaules līmeņa zinātnieku meistarklasēm, ķīmijas zinātnes šoviem, tehniski radošām darbnīcām un  interaktīvu jūrniecībai veltītu izstādi svinēs centra pirmo dzimšanas dienu, paziņojumā presei informē centra pārstāvji.

Programma:

  • 20. aprīlī pulksten 11.00 – RTU rektors Tālis Juhna meistarklasē atklās ūdens noslēpumus un graus pseidozinātnes mītus par to;
  • Pulksten 13.00 – RTU profesore Kristīne Šalma-Ancāne stāstīs un rādīs, vai un kā iespējams izgatavot cilvēku rezerves daļas – mākslīgos kaulus;
  • 21. aprīlī pulksten 11.00 – Latvijas Universitātes (LU) profesors Mārcis Auziņš darbosies ar kvantu fizikas noslēpumiem;
  • Pulksten 14.00 – Oksfordas universitātes matemātiķis Toms Kravfords sarežģītus matemātikas vienādojumus izskaidros, ņemot talkā aizrautību, humoru un salīdzinājumus no ikdienas dzīves.

 

Nedēļas nogalē notiks arī ķīmijas zinātnes šovi, apmeklētāji varēs piedalīties tehniski radošajās darbnīcās, lai ķīmijas laboratorijā uzburtu dzimšanas dienas sorbetu, būvētu raķetes un papīra lidmašīnas un piedalītos ar tām sacensībās. Savukārt pārbaudīt spējas vadīt kuģi vējā un viļņos, plānot kuģu satiksmi Rīgas jūras līcī, piedalīties mezglu siešanas, hidrotērpa un glābšanas vestes uzvilkšanas ātruma sacensībās, iepazīt kuģa uzbūvi un daudz ko citu varēs jaunajā izstādē "Tavs kompass rāda uz jūru".

Izstāde ar interaktīvu eksponātu un dažādu uzdevumu palīdzību ļaus iepazīt jūrniecības daudzpusību un inženiertehniskās prasmes, kas nepieciešamas darbā uz kuģiem, ostās un uzņēmumos, kas saistīti ar jūrniecību. Izstāde būs skatāma līdz oktobrim.

Uzziņai

"Futurimo Rīga" organizē nodarbības Rīgas skolu skolēniem, inženierzinātņu pulciņus dažāda vecuma bērniem, nometnes, kā arī seminārus izglītības darbiniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti