Rīgā un Berlīnē prezentē īpašu pastmarku starptautiskajai izstādei «Zaļā nedēļa»

Latvijas Pasts izdevis īpašu pastmarku, kas veltīta Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notiekošajai starptautiskajai pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādei „Zaļā nedēļa”, kas 10 dienu garumā šogad ilgst no 16.-25.janvārim un pulcē visas pasaules valstu lauksamniecības un pārtikas ražotājus.

Latvija ir 2015.gada „Zaļās nedēļas” partnervalsts, un pastmarkas prezentācija no 16. līdz 21.janvārim risināsies arī Latvijas Pasta stendā izstādē Berlīnē. Savukārt Rīgā pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 15.janvārī no plkst.7.30 līdz 19 pasta centrā „Sakta” Rīgā,  Brīvības bulvārī 32.

„Zaļajai nedēļai” veltītās pastmarkas nominālvērtība ir 0,50 €, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja, bet tirāža sasniedz 1 miljonu eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla „Zaļās nedēļas” aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes noformējumā izmantots viens no Latvijas unikālajiem simboliem – zilā govs.

„Zaļā nedēļa” ir viena no pasaulē lielākajām pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādēm, kuras laikā notiek forumi, semināri, konferences un kurā iespējams iepazīties ar pārtikas industrijas visplašākā spektra preču klāstu, kā arī dažādu pasaules valstu pārtikas produktu jaunumiem, kultūru un tradīcijām. Izstādes mērķauditorija ir Vācijas un tās kaimiņvalstu patērētāji, pārtikas preču vairumtirgotāji un mazumtirdzniecības pārstāvji, lauksaimniecības produkcijas importētāji, lauksaimniecības, mežsaimniecības, dārzkopības, zvejas nozares eksperti, masu mediji.

10 gadu ilgušu pārrunu procesa un sagatavošanās priekšdarbu rezultātā Latvija ir kļuvusi par 2015.gada „Zaļās nedēļas” partnervalsti, un šis statuss valstij ir būtisks gan no uzņēmējdarbības attīstības, gan Latvijas-Vācijas savstarpējās sadarbības aspekta.

2014.gada „Zaļo nedēļu” apmeklēja vairāk nekā 400 000 interesentu, lai iepazītos ar gandrīz 1700 dalībnieku piedāvājumu no 69 valstīm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti