Raganā atļaus burties

Krimuldas novada dome veiks izmaiņas sabiedriskās kārtības noteikumos un atļaus noteiktās dienās Raganā burties.

Krimuldas novada dome nolēmusi veikt izmaiņas saistošos noteikumos “Par sabiedrisko kārtību Krimuldas novadā” un turpmāk atļaut sabiedriskās vietās noteiktās dienās novadā burties, kas citos novados netiek atļauts. Šāds lēmums pieņemts, jo tās teritorijā atrodas apdzīvota vieta Ragana, un šogad 16.augustā pirmo reizi novadā tiek rīkots raganu tēmai veltīts pasākums „Reģu vakars Raganā”, kas saskan ar novada jauno konceptu „Teiksmainā Krimulda”.

Kā norāda Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds, buršanās Krimuldas novada sabiedriskās vietās nav atļauta, ko paredz arī sabiedriskās kārtības noteikumi valstī. Taču pēc novada saistošo noteikumu maiņas noteiktās dienās atļaus visām labajām raganām burties. 16.augustā plkst.16 Raganā tiks atklāts „Reģu vakars Raganā”.

Pasākumā mazi un lieli līdz pat tumsai varēs ielūkoties Raganas ciemata teiksmainajā pasaulē, piedaloties dažādās aktivitātēs un darbnīcās, kas veltītas raganu tēmai. Kopā ar vēsturniekiem varēs izzināt raganu maģisko pasauli laikmetu griežos. Šajā vakarā pārvietošanās līdzekļu zirgspēku nomainīs raganspēks, un ikviens ar to varēs izmēģināt savas līdzsvara un atjautības spējas. Pie zāļu sievām varēs iemācīties pareizi siet raganu slotas, vārīt zāļu dziras un cept bada maizi ugunskurā, izgatavot sev amuletus, kā arī apgūt buramvārdus. Aktivitātes plānotas līdz pat tumsai, kad notiks uguns rituāls ar salmu čūskas dedzināšanu. Viesiem vēlama ierašanās ar slotām..

Krimuldas novads šogad uzsāka attīstīt jaunu tūrisma un identitātes konceptu „Teiksmainā Krimulda”, kas simbolizē apdzīvotās vietas Turaidu un Raganu, kā arī skaisto novada dabu. Krimuldas novads ar 5,6 tūkstošiem iedzīvotāju un 339,1 km2 lielu platību atrodas Rīgas plānošanas reģionā. Tas apvieno Krimuldas un Lēdurgas pagastus ar administratīvo centru Raganā. Krimuldas novads ir arī iecienīta tūrisma vieta – te atrodas Turaida ar muzejrezervātu, Reiņa trase, Krimuldas baznīca un Kubeseles atpūtas taka, Lēdurgas Dendroparks un citas vietas. Nesen novads izveidoja jaunu tūrisma produktu aktīviem cilvēkiem – Krastingu, kas ļauj iepazīt novada gleznainos klinšu atsegumus Gaujas un Runtiņupītes krastos.

Papildu informācija www.teiksmainakrimulda.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt