Radio dienā - radio darbinieku mantojums

Visā pasaulē šodien atzīmē Radio dienu. Tradīcija iedibināta jau 1946. gadā, kad radās Apvienoto Nāciju radio. Radio dienas vēstnesis UNESCO šajā dienā aicinājis radio organizācijas visā pasaulē atgādināt par radio nozīmi sabiedrībā. Arī Latvijas Radio apkopotas atmiņas fotogrāfijās, kurās redzami žurnālisti darbā, intervējot Latvijas un pasaules sabiedrībai nozīmīgas personības - sportistus, māksliniekus un pat kosmonautus.

13.februāris pēc UNESCO dalībvalstu iniciatīvas tiek atzīmēts kā Pasaules radio diena, kurā aktualizē radio lomu sabiedrības attīstībā, zināšanu līmeņa celšanā un informācijas apmaiņā.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāve Baiba Moļņika norāda, ka tā ir iespēja atcerēties, kā radio attīstījies, kā mainījies un kādi ir tā izaicinājumi šodien: ''Arī šodien ir jāsaprot, ka

daudzās pasaules valstīs, kur internets nav ikdiena, tieši radio dod iespēju informāciju nodot plašam iedzīvotāju lokam.

Tāpat lielākais izaicinājums radio šajā tehnoloģiju laikmetā ir nepazaudēt savu seju, un to var izdarīt ar mantojumu, kas ir uzkrāts.''

Latvijas Radio šo dienu atzīmē, apkopojot darbinieku iekrāto mantojumu tieši fotogrāfijās ar kādiem sabiedrībai nozīmīgiem cilvēkiem, kuras būs pieejamas arī klausītājiem apskatei sociālo portālu radio profilos. Piemēram, Latvijas Radio 4 ilggadējais darbinieks, žurnālists Aleksejs Romanovs savos krājumos atradis fotogrāfiju, kurā viņš redzams kopā ar pirmo sievieti kosmosā Valentīnu Tereškovu. Aleksejs gan atzīst, ka tolaik vēl darbojies radio Krievijā, un kosmonauti viņam bija jāsatiek preses konferencē Jaroslavļā, kuru žurnālists nokavējis.

„Tā sanāca, ka sajaucu laikus preses konferencei un, kad atnācu, tā bija jau beigusies. Nu, ziniet, atgriezties bez materiāla man bija neērti, turklāt, ja bija jāieraksta pirmā dāma kosmosā - Tereškova. Bet patiesībā viņa ir ļoti pieticīgs cilvēks un vienlaicīgi ļoti jauka un apburoša - šķiet vara un slava viņu nemaz nesabojāja. Taču varu jums atklāt, ka šajā individuālās intervijas fotogrāfijā var redzēt, ka skatos kosmonautes virzienā, bet it kā pāri plecam, tas tādēļ, ka aiz viņas stāvēja viņas mazā, jaukā meita,'' stāsta Romanovs.

Savukārt Radioteātra producente Alda Briede Radio dienai atlasījusi vairākas fotogrāfijas no intervijām ar dažādām latviešu kultūras personībām. Tostarp fotogrāfija ar aktieriem Kārli Sebri un Elzu Radziņu, kas pašai kultūras žurnālistei kabinetā atrodas goda vietā.

„Pateicoties neskaitāmām intervijām manā darba mūžā ar daudzām gaišām personībām, izveidojās cieša saikne, kas iedvesmo visam mūžam. Tas, ka šī fotogrāfija ar Elzu Radziņu un Kārli Sebri ir goda vietā manā kabineta plauktā, nozīmē, ka es no viņiem daudz ko esmu guvusi. Piemēram, Radziņa uz mūžu man atmiņā ir atstājusi saukli ''galvu augšā, plecus atpakaļ,” stāsta producente.

Vairāk informācijas par to kā visā pasaulē atzīmē radio svētkus un kādas īpašās programmas dzirdamas citu valstu raidstacijās var atrast Pasaules radio dienas pasākumu kartē UNESCO mājaslapā.

Pilnu Latvijas Radio darbinieku foto galeriju var aplūkot te.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt