Rīta Panorāma

Progress sarunās par pamieru Gazas joslā

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Krievijā par nevēlamu organizāciju atzīst "Radio Brīvā Eiropa"

Krievijā par nevēlamu organizāciju atzīst «Radio Brīvā Eiropa»

Krievijas varas iestādes par nevēlamu organizāciju pasludinājusi Čehijas galvaspilsētā Prāgā bāzēto "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība". Lēmums faktiski aizliedz tās darbību valstī un pakļauj iespējamai kriminālvajāšanai ikvienu darbinieku un sadarbības partneri.

Krievijā raidorganizācijai jau iepriekš bija piemērots ārvalstu aģenta statuss, bet šonedēļ Tieslietu ministrija iekļāva to īpašajā nevēlamo organizāciju sarakstā. Tajā kopumā ir 142 organizācijas un uzņēmumi, to skaitā televīzijas kanāls "Doždj", interneta medijs "Meduza" un "Novaja Gazeta Europe".

Varas iestādes norāda, ka nevēlamo sarakstos iekļautās organizācijas apdraud valsts konstitucionālās kārtības pamatus, drošību un aizsardzības spējas, taču nav šaubu, ka īstais iemesls ir cits. Oficiālā Maskava patiesas informācijas sniegšanu uzskata par eksistenciālu draudu.

"Radio Brīvā Eiropa" prezidents Stīvens Kapuss arī atgādināja, ka pēdējās dienās miljoniem cilvēku izmantojuši mediju, lai iegūtu informāciju par Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāvi. "Viņi atnāca pie mums, lai meklētu patiesību, un mūs nevarēs atturēt no šīs svarīgās misijas," uzsvēra medija vadītājs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti